Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  23 Eki 2016

  Nato Güdümündeki Türkiye, Darbelere Mahkumdur!  Hugo Chavez'in güzel bir sözü vardır: "Etrafınızda vatan haini olmadan yaşayabileceğiniz tek ülke ABD'dir. Çünkü sadece orada ABD büyükelçiliği yoktur." demiştir kendileri... Haklıdır, zira darbe yaşanan ülkelere baktığımızda hep ABD'nin güdümüne girmiş ya da girmek üzere olan yerlerdir. Türkiye'de yüksek derecede mason olan Celal Bayar'ın cumhurbaşkanlığı döneminden bu yana o kategoriye dahil olmuş bir ülkedir.

  Ama Hugo'nun atladığı bir nokta var. Aslında pek çok ülkede sadece ABD büyükelçiliği ile değil, NATO eliyle yönetilmeye ve kontrol edilmeye çalışılıyor. Bunun son örneğini İncirlik'ten darbeci uçaklara yakıt ikmali yaptıran NATO uçakları haberiyle yaşadık. ABD askerinin olmadığı Rusya, Çin, Kuzey Kore, Küba gibi ülkelerde azılı diktatörlere rağmen hala darbe ve darbe girişimi yapılamıyorken, halk oyuyla başa geçmiş bir Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimi atlatıyorsa, bir durup düşünmesi lazım.

  • Darbe girişimi gecesi Nato uçakları darbecilere yakıt ikmali yaptığı ortadayken neden İncirlik hala rahat bir şekilde ABD'ye kullandırılmaya devam ediyor?
  • Darbeden bir gün önce neden bir subay kıyafetli adamla, ABD büyükelçisi güvenlik kameralarına yan yana yürürken yakalanıyor? Link>
  • CIA tarafından darbe girişiminin gerçekleştirilmek istendiği aşikarken neden hala ABD'ye karşı en ufak resmi ve hayata geçirilmiş bir tavır alınmıyor?

  Şimdi tüm siyasi görüşleri bir yana bırakalım. Ben ülkesinin bekasını düşünen ve huzurumuzun kaçmamasını isteyen sıradan bir vatandaşım. 15 Temmuzda iki yüzden fazla şehit vermiş bu halka bir izah yapsın yetkililer. Darbe gecesinden bu yana FETÖ ile mücadele adında öğretmen ve bir takım düşük kademeli memurlar dışında etkin temizliği nerede yaptınız? Milletvekilleri, bakanlar, müsteşarlar, büyüelçiler, bürokratlar ve dahi Milli İstihbarat Servisi dahil, hangi kritik noktalarda temizlik yapılmış?

  Darbe gecesi, mit hazırlık olduğunu öğreniyor Genelkurmay başkanı bilgilendirilmesine rağmen Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın bilgisi yok. Bu nasıl oluyor akıllı ve etraflıca kimse izahını yapamaz. İstihbarat zaafiyeti olamaz, defalarca darbe iddiası ile ihbar alındı. Bilgi paylaşımında bir sorun yaşanamaz Genelkurmay başkanının dahi bildiği bir bilgiyi Türkiye'den nasıl saklayabilirsiniz? Burada tam anlamıyla bazı kimselerin darbeyi bildiği ve öğrendiği halde harekete geçmediğini söyleyeyim. Cumhurbaşkanına en yakın isimler, vekiller, bakanlar ya da görevli bürokratlar bu bilgiyi almasına karşın bence harekete geçmemiş ve Cumhurbaşkanına bilginin iletilmesini önlemiştir.

  Harita: NATO'nun Türkiye'de bulunan askeri üsleri
  Yukarıdaki haritaya bakın ve düşünün. Aslında ABD'nin darbe yapmasına gerek bile yok. Çünkü NATO ülkeyi bir gecede ele geçirebilir. 15 Temmuz darbe girişimi ve türevleri ABD ve NATO'nun ülkeyi işgalinin sadece bir gerekçesidir. Ve her darbeyle ülke daha fazla Nato'laştırılır. NATO, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında Türkiye ile askeri olarak baş edemeyeceğini anlayan Siyonizmin, dost görünerek Türkiye'yi de içine çektiği bir tuzaktır.

  Burada bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Erdoğan yalnız. Maalesef Cumhurbaşkanı yıllardır etrafına güvenerek aldığı pek çok bakan ve milletvekili tarafından kandırılıyor, oyalanıyor ve vakit kaybettiriliyor. Bakanların çoğu ya vasıfsız ya da darbe girişimine karşı yeterli mücadeleyi gösteremiyor. Milletvekillerinin çoğu sadece çıkar ve menfaat için seçilmiş olan bir takım çanak yalayıcı iş adamı ya da rant sevdalısı dalkavuklar. Bürokratların bir kısmı Fetö yanlısı. Eee geriye ne kalıyor? Yaverine kadar sızmış bir örgüt için öğretmenleri meslekten ihraç etmek dışında etkin bir mücadelenin zamanı gelmedi mi hala?

  Haşhaşilerle mücadele edeceksen, ummadığın adamlara bakacaksın sayın Cumhurbaşkanım. Hasan Sabbah'ın yolundan gidenler bilir ki, satrançta bir piyon bile şahı mat edebilir. Dalkavuk ve çanak yalayıcı vekiller, sünepe ve beceriksiz bakanlar, kokuşmuş ve tek derdi çıkar olan rayından çıkmış bir parti tabanı ile nereye kadar devam edebilirsin?

  Tehlikenin ne kadar farkındasınız bilmiyorum. Türkiye Nato eliyle bir darbe girişimi yaşadı, ABD büyük elçisi dahil tüm dış kaynaklı şer odakları görevinde ve Türkiye hala NATO'ya bağlı ve sadık olduğunu söyleyen bir ülke. Bürokratlarından, askerine, polisinden vekillerine kadar ne kadar andavallı ve satılmış adam varsa baş ucuna koymuşsun, rütbe almasına göz yummuşsun ve em büyük temizlik operasyonun Milli Eğitim Bakanlığı'nın meslekten ihraç ettiği öğretmenler. 2. darbe için ABD ve NATO'nun hiçbirşey yapmasına gerek yok. Zira yöneticilerimiz de önlem için hiçbir şey yapmıyor. Uyanın artık! 15 Temmuzdan önce de Erdoğan Yalnızdı, 15 Temmuz sonrasında da durum aynı...

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder