Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  5 Eki 2016

  Bilgisayar Oyunları ile Çocuklar Üzerinde Oynanan Oyunlar  Çizgi filmler, Hollywood, yapay kahramanlar derken, en sonunda oyun sektöründe de zıvanadan çıkan sübliminal mesaj veren oyunlar, cinselliğe ve şiddete teşvik eden yapımlar görmemek artık neredeyse imkansız.

  Özellikle 6-12 yaş arasındaki pek çok çocuğu sakinleştirme ve uslu durmaya teşvik etme aracı olarak kullanılan bilgisayar, televizyon, tablet ve akıllı telefonlar aslında çocuklarınızın bir ruh hastasına, ileride sex bağımlısı bir psikopata hatta ve hatta yanlış odaklara meyledebilecek bir terör sempatizanına dönüşmesine neden olabilir.

  Bana abartıyorsun diyebilirsiniz ama "Ağaç yaşken eğilir." deyiminin ne kadar önemli ve doğru olduğunu tespit eden şer odakları saçma sapan oyunlarla çocuklarımızın küçük yaşta akıllarını kötü davranışlara yöneltecek pek çok yapımı piyasaya çoktan sürmeye başladı bile. Peki nedir bu yapımlar?

  Her çocuğun internetten kolaylıkla ulaşabileceği flaş oyun olarak da bilinen online oyunlar tek tıklama ile yükleme dahi gerektirmeden tarayıcınızdan oynanabilmektedir. Hal böyleyken, tamamen savunmasız ve masum olan çocuklarımıza sunulan bu oyunlar arasında daha isimlerinde dahi sizi dehşete düşürecek yapımlar mevcut. Örneğin bir online oyun sitesine girdiğimizde karşımıza çıkan isimler şunlar: Öpüşme oyunları, Parkta Kaçamak, Esrarengiz Sevgili, Kız Tavlama Oyunu, Şeytanlar ve Rahipler, Şeytanın Askerleri, Keskin Nişancı ile Öldürme Oyunu vs...

  Liste uzadıkça, sizin de içinizin acıdığı ve bu gerçeği nasıl atladığınızı aklınızın almayacağını düşünüyorum. Zira bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik cihazların hipnotize etkisi uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Hal böyleyken çocuğunuzun odağını bu cihazlara yöneltip, ahlak ve davranışlarını doğrudan etkileyecek bu oyunlarla baş başa bırakmak ne kadar mantıklı?

  Küçük bir çocuğa öpüşme oyunu ya da şeytanın askerleri ismiyle oynatılan bir yapımdan ne kazandırılabilir? Buradan kazanılacak tek şey kötü ahlak, yıkıcı davranışlar, asilik ve anarşi eğilimidir. Son zamanlarda toplumumuzun çeşitli kesimlerinden gelen adli vaka haberleri de bu oyun ve çizgi filmlerin küçük yaştan pek çok şeyi çocuklarımıza normal gibi göstermesi ile görmeye başladık.

  Küçük yaşta öpüşme, sevgili ve cinsellik gibi kavramlarla tanışan, sigara, alkol ve kavga gibi pek çok kötü alışkanlığı bu oyunlarla tanıyan çocuklarımızın ileride nasıl bir ruh yapısına sahip olmasını bekliyoruz? İnternette virüs gibi yayılan online oyun sitelerine devlet tarafından bir önlem getirilmediği taktirde, insanlarımızın da yeteri kadar bilinçli olmadığı ülkemizde, yaşken yanlış yerlere eğilecek pek çok masum çocuğumuz olabilir.

  Tehlikenin farkında mısınız?

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder