Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  16 Eki 2016

  ABD, Asya Ülkelerini Nükleer Savaşa Zorluyor!  Ne kadar insan farkında bilmiyorum ama Rusya giderek Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren ve her ülkenin içine sızarak darbeler, devrimler, yalancı baharlar yapan ABD'nin adımlarını şimdilik sessizce izliyor. Zaman zaman mesajlarının dozunu arttırsa da, Rusya genelde gösterilenin aksine, ABD gibi tüm ülkelere müdahale etme meraklısı bir politika gütmediği için şimdilik hala dünya savaşını yaşamıyoruz diyebilirim. Zira ABD o kadar tahrik edici adımlar atıyor ki, sanki Rusya bir hamle yapsın da, ben de olaya müdahale ederek, kendimi haklı çıkartayım kafasında.

  Bu durum ne kadar sürer bilemiyorum ama ben bir kaç seneyi geçeceğini düşünmüyorum. Gelen haberler, Rusya'nın çoktan olası bir savaş ihtimaline karşı sığınakları hazır tutup, nükleer silahlarını konumlandırmaya başladığı yönünde. Zira ABD adım adım Rusya'nın burnunun dibine sinsi bir şekilde sokulmaya devam ediyor. Önce Ukrayna devrimi, Gürcistan'ın kışkırtılıp Rusya'ya tavır alması, Arap Baharı safsatası ile tüm Arap ülkelerine kuklalar yerleştirilmesi ve son olarak Türkiye'de yaşanan darbe girişimi...

  Nato adında oluşturulan ve Rusya'ya karşı örgütlendiği kamuoyundan saklanmayan bir silahlı örgütün burnunun dibine savunma füzeleri yerleştirmesi ve Hillary Clinton adındaki ruh hastası ve Siyonizm köpeği bir kadının ABD'deki seçimleri kazanacak olması Rusya ve Asya ülkeleri için yeterince tehlike oluşturmuyor mu zaten?  Rusya bu zamana kadar hep izledi. Son olarak Türkiye'de gerçekleştirilen bu müdahale başarılı olsaydı, bir kaç aya kalmaz Rusya harekete geçecek ve sıranın kendisine gelmesini beklemeden Avrupa ve ABD'ye karşı savaş hazırlıklarını girişecekti. Bundan eminim. Zira gelişen Çin ve Hindistan ekonomisi, artık Asya devletlerinin Rusya arkasında daha güçlü bir direniş göstereceğini Putin de ABD de çok iyi biliyor. Bu kozu kullanmaktan da ne Çin'in ne de Rusya'nın kullanmaktan çekineceklerini sanmıyorum. Vietnam savaşı, Körfez savaşı ve Kore savaşı derken ABD'nin müdahalelerinden yeterince canı yanmış ve kinini içinde saklamış olan Asya ülkeleri nihayet bir gün yeterli güce ulaştıklarında Batı'ya karşı kullanmaktan çekinmeyeceklerdir.

  ABD sürekli borçlanarak karşılıksız dolar basarak, ekonomisini sürdürmeye çalışıyor ama nereye kadar bu durumu devam ettirebilir? Bunun gayet farkında olan Çin-Rusya bloğu, kendi para birimleri ile alışveriş yapmaya başladı bile. Yakın bir gelecekte dünyada dolar hegemonyası kırılacaktır. Bunun da bilincinde olan Siyonizm, yeni bir para birimi üzerinde çalışmaya başladı bile. 2018 yılında doların dünya egemenliği son bulabilir. 2018 yılı Çin'in süper güç yarışında sahneye çıkacağı yıl olacaktır.

  Çin'in ekonomik yükselişi, Rusya'nın askeri potansiyeli ve nükleer gücü ile birleşince dünya dengelerinde kırılgan dengelerin değişme zamanı olacaktır. Bu değişim siyonizm tarafından beklenen ve hedeflenen değişimin de ta kendisidir. Zira Büyük İsrail projesi ve doların boşluğunu dolduracak yeni para birimi PKK, PYD, IŞID ve FETÖ desteği ile genişleyecek İsrail devletinde hayata geçirilecek. Bu genişleme ve değişim de, büyük bir ekonomik kriz ve peşinden gelecek dünya savaşının ardından yaşanacaktır. Rusya ve ABD, tasmaları başkalarının elinde olan iki köpektir. Vakti geldiğinde sahipleri bu iki köpeği bir kemik için birbirine düşürecek ve kavgadan yıpranan bu köpekleri bir sokak köpeği alt ederek kemiğin sahibi olacaktır.

  Proje büyük, proje derin, proje karanlık. Avrupa Birliği ABD'nin çıkarlarına hizmet eder. ABD ise gerçek sahipleri Yahudi baronlarına. Rusya ise bu baronların emellerini gerçekleştirmeye vesile olacak yeni kuduz köpektir. Tıpkı Hitler gibi, Mussolini gibi, Saddam gibi, Işid gibi...

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder