Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  20 Eyl 2016

  Telefon ve Tabletlere Mouse ve Kol Takılabilir mi?  Günümüz teknoloji çağında neredeyse çoğu imkansızlık imkana dönüşmüş durumdayken, telefon ve tabletlere mause yani fare takılabilir mi gibi sorular artık tarih oldu diyebiliriz. Zira bir kaç aparat yardımıyla artık akıllı telefon ve tabletlerde de mause kullanılabilmektedir.

  Ne işime yarayacak demeyin! Zira dokunmatiğiniz arızalandığı vakit acil ihtiyacınız olduğu zamanlarda tablet ya da telefonunuza mause bağlamak çok işinize yarayabilir. Ya da mause ile daha kolay halledebileceğiniz işlerinizde bu yöntemi telefonda deneyerek verim alabilirsiniz.

  Bilgisayardan vazgeçemeyenler için de tablet ve telefonlarda mause kullanmanın oldukça önemli etkileri olacaktır. Kimi zaman sadece fare değil, klavye bile bağlayan ve tabletlerini bu şekilde kullananlar mevcut. Abes gibi görünse de bazen çok işe yarayan mantıklı bir çözüm diyebiliriz.

  OTG Kablosu Nasıl Kullanılır?

  Mause ya da usb girişi kullanan klavye gibi pek çok donanımı telefon ya da tablete bağlamak için bir adet OTG kablosuna ihtiyacınız var. Kimi teknolojik cihazlarda bu kablo kutudan çıkarken kimilerinde ise kutudan çıkmayabiliyor. İnternet üzerinden satın alarak da bir OTG kablosu edinebilirsiniz. Zira OTG kablolarının girişleri aynıdır ve her tablet ve telefona uyumludur.

  OTG kablosunu bir ucunu cihazın şarj girişine bağlayarak, diğer usb ağızlı kısmına da mause ya da klavyenizin usb girişini takarak kullanabilirsiniz.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder