Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  19 Eyl 2016

  Suya Düşen Telefon Nasıl Çalıştırılır?  her insanın başına gelebilecek muhtemel bir sıkıntı da telefonun suya düşmesidir. Ancak suya düşen cep telefonu nasıl kurtarılır ve tekrar çalıştırılır? Bunun cevabı için detaylı bir araştırma ile oldukça faydalı bir makale hazırladık. Vakit kaybetmeden suya düşen telefonu kurtarmanın yollarına geçelim:

  Öncelikle ne şekilde olursa olsun suyla temas etmiş bir telefon ilk etapta sim kart ve bataryaları sökülerek müdahaleye başlanmalıdır.

  Telefonum Denize Düştü Ne Yapmalıyım?

  Öncelikle deniz tuzlu su olması sebebiyle elektronik aletlere kristalleşme yoluyla oldukça ciddi zararlar verebilir. Bir telefonun başına gelebilecek kötü şey suya düşmektir. Ondan da kötüsü ise tuzlu suya düşmesidir. Bunun önüne geçmek adına denize düşen telefonu ilk önce 1-2 dakika tatlı suyun içinde bekletebilirsiniz. Bu kuruyunca oluşacak kristalleşmenin önüne geçerek tuzlu suyu telefonunuzdan temizleyecektir.

  Islanmış Telefonu Nasıl Çalıştırabilirim?

  Bu sorumuza gelecek olursak, havlu yardımı ile kurutulduktan sonra tavsiye edilen en yaygın yöntem pirinç dolu bir kavanoza telefonunuzu koyup ağzı kapalı bir şekilde bekletmektir. En ideal sonuç için bir gün boyunca bekletmenizde fayda var. Kavanozdaki pirinçler telefonun nemini emerek kendinde toplayacaktır.

  Kimileri kurutma işlemi için elektrikli süpürge kullanılmasını tavsiye etse de, biz bunu kesinlikle önermiyoruz. Zira çekme gücü ile telefonun ufak ve hassas parçaları zarar görerek yerinden oynayabilir. Aynı şekilde saç kurutma makinesi de telefonun elektronik çiplerine aşırı ısı gönderebileceği için zarar verme ihtimali yüksek bir cihazdır. Saç kurutma makinesi kullanımı da kurutma işlemi için tavsiye etmediğimiz yöntemlerden biri.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder