Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Eyl 2016

  Siyonizmin Tek Tek İndirdiği Dünya Liderleri!  Siyonizm yıllardır bir bilgisayarın arka planında gizli olarak çalışan virüs gibi tüm dünya uykudayken sessiz ve sedasız gizli emellerini uygulamaya devam ediyor. En son kendini Brezilya'da sivil darbe ile gösteren bu gizli dünya örgütü, daha önce de Tayland eski başbakanını Yingluck Shinawatra askeri darbe ile devirmeyi başarmıştı. Dünya gıda piyasasının tekelini elinde bulunduran siyonizm ve kapitalizm yapılanması dünya firmalarına pirinç piyasasına müdahale etmek isteyerek meydan okuyan Tayland eski başbakanı Yingluck Shinawatra bu hedefini gerçekleştiremeden askeri bir darbe ile indirildi. Üstelik darbe öncesi çiftçiden alınan pirinçler darbe hükümeti tarafından bozulmaya bırakılmış ve devlet milyarlarca dolar zarara uğratılmıştı. Komik olan ise bu zararın da eski başbakana yüklenerek ödemeye mahkum edilmesiydi.

  Çok değil bir kaç sene geriye gidecek olursak Venezuella'da dünya petrol piyasasına meydan okuyan bir başka dik duruşlu ve sömürüye karşı olan lider olan Hugo Chavez şüpheli bir ölümle ülkesini yalnız bırakmıştı. Ardından çok büyük bir ekonomik bunalım yaşayan Venezuella'da Siyonizm istediği gibi bir sömürü düzeni kurup halkın cebinde ne var ne yok boşaltmıştı. Ancak ölümünden önce Hugo Chavez ilginç bir başkanlık hikayesi yaşamıştı. Muhalif darbeyle baştan indirilmiş, fakat 48 saat içerisinde barriosta kırsal alanda hayatını sürdüren milletin darbecilere karşı yaptığı protestolarla tekrardan iktidara gelmeyi başarmıştır. 4 Aralık 2006 tarihinde Venezuela'da yapılmış olan hükümet başkanlığı seçimini kazanarak 2012'ye kadar hükümet başkanı olmaya hak kazanmıştır.

  Son olarak Brezilya'da ülkesindeki oyların %52'sini almayı başaran Dilma Rousseff sivil bir darbe olarak kategorize edebileceğimiz şekilde görevinden alındı. Hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddiaları hiçbir zaman ispatlanamadı ancak, bu iddialar ile ABD yanlısı muhalefet gücünü kullanarak Dilma Rousseff'i indirmek için atağa geçmiş, nihayet Brezilya Federal Senato'nun tartışmalı kararı ile görevden uzaklaştırılmıştı. Gerekçe ise ülkenin milli petrol şirketi Petrobas'ta yapıldığı iddia edilen yolsuzluklardı.  Tüm bunlar ışığında 15 Temmuz gecesi ülkeye askeri açıdan müdahale etmek isteyen ve bunun için dini duyguları sömüren gizli örgütleri kullanan Siyonizm bir başka model lider olan Recep Tayyip Erdoğan'ı indirme hareketine girişmişti. Ancak tıpkı Hugo Chavez'in başından geçen olay Türkiye'de tekrar etmiş, en büyük desteği yine kırsal kesimden alan bir lider halkın müdahalesi sonucu tekrardan yönetimi eline alabilmişti. Ne gariptir ki, 25 Aralık sürecinde de Brezilya örneğinde olduğu gibi ilk etapta yolsuzluk iddiaları gündeme getirilmişti. Ve ne gariptir ki Brezilya'nın Petrobas şirketinde olduğu gibi ülkenin en büyük kar getiren şirketi konumundaki Türk Hava Yolları her zaman hedef konumunda olmuş ve sadece Türk Hava Yollarının kullandığı Atatürk Havalimanı çok yakın zamanlarda sayısız terör örgütü saldırısına sahne olmuştu. Bu saldırılarla THY'nin itibarını sarsmak isteyen Siyonizmin yeni hedefi ise ülkenin gurur kaynağı olan THY gibi şirketlerde işçi-yönetici anlaşmazlığı çıkartarak grev ile dünya borsalarında değer kaybettirmek.

  Tavsiye: Büyük İsrail Projesinin Son Halkası Yeni Dünya Savaşı
  Tavsiye: Dolar ve Altın Üzerinden Dünyayı Fakirleştirme Planı

  Görüldüğü üzere gizli bir el tüm dünya borsalarına doğrudan müdahale edip, bu hegemonyaya karşı politika güden devlet liderlerini teker teker indirebilmektedir. Hal böyleyken hala birilerinin Siyonizm safsatadan ibarettir ve altını doldurabilecek bir delil yoktur diyebilmesi mümkün değildir. Tüm dünya sadece 4-5 senede sayısız darbe girişimi, suikast ve görevden alınma görmüşken, üstelik dünyanın en ücra ülkelerinde bile bu durum yaşanabiliyorken dünyanın son derece huzurlu ve seyrinde yaşanan bir yer olduğunu söyleyebilir miyiz?

  Şunu artık anlamalıyız ki, ABD'yi yöneten ve gücünü elinde tutan Siyonizm, kendi egemenliği dışında bir başka güç istemiyor. Tüm dünya devletleri Siyonizme karşı mücadele etmediği sürece her gün yeni bir ülkede darbe, suikast ve iç savaş görmeye devam edeceğiz...

  Yazar: Mahmut Yaşar

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder