Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Eyl 2016

  İnterneti Hızlandırmak İçin Pratik Bilgiler  Çoğu çalışan için bilgisayarının performansı kişisel performansının önemli bir parçasıdır. Acil zamanlarınızda iş yetiştirme telaşına düştüğünüzde yavaş bir internet ve bilgisayardan daha sinir bozucu ne olabilir? Yavaş yüklenen sayfalar ve donan programlar yüzünden muhtemelen iş yapamaz hale gelebilirsiniz. Ancak bu kadar kolay pes etmeyin. Bilgisayarınızın, özellikle de internet kullanımınızın hızını olumlu etkileyebilecek bir kaç yöntem var.

  Wi-Fi Modeminin Konumu!

  Modeminizi evinizin tam orta kısmında konumlandırarak her köşeye eşit internet sinyalleri dağıtmayı başarabilirsiniz. Özellikle modemin çevresinde internet sinyallerini etkileyecek mikrodalga fırın ve benzeri eşyaları barındırmayın. Modem anteninin yatay konumdan ziyade tam dik bir konumda olması sinyallerin daha verimli dağılmasına katkı sağlayacaktır.

  En Doğru Wi-fi Kanalını Bulun

  Wifi ağları her biri 2.4 GHz olmak üzere toplam 14 farklı kanaldan kullanılabilmektedir. Bu kanallardan en sağlıklı bir şekilde yararlanmak için çeşitli programlardan faydalanabilirsiniz. Bir Android telefonunuz varsa, Wifi Analyzer App Wi-Fi için en iyi kanalı belirleyebilir. Mac'ler Kablosuz Teşhis adlı bir program, yerleşik bir özelliği, en az sıkışık kanalları belirlemek için kullanabilirsiniz. Windows kullanıcıları internet bağlantısı için en iyi kanalı belirlemek için inSSIDer, Xirrus Wi-Fi Inspector veya WifiInfoView gibi programları kullanabilir.

  Kablolu İnternet Seçeneğini İhmal Etmeyin

  Wi-Fi, modern bir çalışma alanında önemli olmakla birlikte, hiçbir şey size bilgisayarınızı modeme doğrudan bağlamadan daha hızlı bir internet performansı vermeyecektir . Ethernet girişim sorunları, yer sorunları sizi kurtarır, hem de sizi daha güvenli tutar. Modeme takılı olduğunuzda, hackerlar bilgisayarınıza erişmek için Wi-Fi kullanamaz; onlar doğrudan cihazına kablo ile bağlanmak zorunda kalacak.

  Eski kablolar yerine maksimum performans için Cat-6 kablosu ya da daha yeni olduğundan emin olduğunuz teknoloji ile üretilen kabloları tercih edin. Ethernet bağlantısı üzerinden Wi-Fi kullanmanızın sizin için tek avantajı kolaylık sağlıyor olmasıdır. Diğer her şekilde, bir ethernet bağlantısı size cihazınız için daha iyi performans ve daha iyi internet hızları sağlar. Açıkçası, akıllı telefonlar ve tabletler Wi-Fi bağlı kalmalıdır, fakat çok az seyahate yapan bir masaüstü veya dizüstü için modeme direkt bağlı olması daha mantıklıdır.

  Şişen Tarayıcı Önbelleğini Zaman Zaman Temizleyin

  Bazen internet performansını olumsuz etkileyen yazılımsal değil, donanımsal sorunlardır. Son zamanlarda internet tarayıcınızın önbelleğini geçmişi her zaman temizlenmiş değilse, tarayıcınızın performansını düşürdüğü için internet yavaşlıyor olabilir.

  Her yaptığınız işlem ve girdiğiniz sayfa tarayıcınızın önbelleğine kayıtlandığı için bu kayıtlar zamanla tarayıcıyı zayıflatmaya başlayacaktır. Bu gibi durumlarda temizlik yapabilir ya da CCleaner gibi programlar sayesinde düzenli temizlik işlemi için ayarlamalar yapabilirsiniz. Kayıtlı şifrelerinizi silmeniz gerekmez.


  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder