Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  15 Eyl 2016

  Instagram Virüs Temizleme İşlemi  Instagram ile ilgili son günlerde bir bir sürü birey üzgünüm yakıntı etmektedir, bir bir sürü kez birileri aracılığıyla absürt sapan grup iletileri almak, bir bir sürü kez birileri aracılığıyla bir bir sürü kez takip talebi almak bir bir sürü bireyin canını sıkmaktadır. İşte son günlerde Instagram kullanıcılarına dadanan virüslerden biri vaziyette durumda olan kısa kısa mesaj gönderme virüsleri ile ilgili bu sabah size "virüs temizleme" ile ilgili belli bir süre veriler vereceğiz.

  Öncelik olarak Instagram uygulamasında yer alan virüsler nedir, ne iş yapar ne civarı zararlıdır? Instagram hesabınızda şayet rastgele bir virüs var ise büyük ihtimal ilk enbaşta sizlerin arkadaşlarınıza virüslü mesajlar gönderir, arkadaşlarınız sizden iştirak eden iletilere güvendiğinden ötürü sizin mesajınız meydana geldiği amaçlı kısa kısa mesaj muhtevanında yer alan link / iletişime tıklayıp onunda hesabının tehlikeye girmesine ne sebeple olursunuz. Bunun amaçlı kesinlikle Instagram virüslerinden korunmak amaçlı, katılmış olduğunuz uygulamaları bilmeniz gerekiyor. Her Biri aracılığıyla meçhul uygulamalara katılmanız sizleri kolay değil vaziyette bırakabilir ve hesabınızın bir bir başkasının eline geçmesine ne sebeple olabilmektedir.

  Instagram uygulamasını suskun uslu kullanırsanız rastgele bir sıkıntı olmayacaktır. Yok "beni takip etmeyenleri ne sebeple ben takip edeyim" diyorsanız onun amaçlı takip etmeyenleri arama programına katılırken kesinlikle her biri aracılığıyla seçim edilmesine uyarı edin. Peki Instagram'da yer alan virüsler ne türlü temizlenir?

  Instagram Hesabını Virüslerden Temizleme:


  Instagram hesabınızda harika bir değişikliklere tanık oluyorsanız bir an önce Instagram şifrenizi değiştirmeniz güzel bir atılım olacaktır. Instagram şifrenizi değiştirdikten sonra instagram.com adresine gittikçe buradan ayarlar bölümünde yer alan katılmış olduğunuz uygulamaları bir tek kaldırınız. Ardından Instagram hesabınızı iyi muhafaza etmek istiyorsanız, telefon numaranızı, mail adresinizi ve varsa Twitter / Facebook hesaplarınızı bağlayınız.

  1) https://www.instagram.com/accounts/manage_access/ adresine gidiniz.
  2) Giriş yapmadıysanız giriniz.
  3) Sonrasında burada yer alan, daha eskiden müsaade vermiş olduğunuz uygulamaları kaldırınız.
  4) Ardından Instagram hesabınızın şifresini değiştirmeyi şüphesiz unutmayınız.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder