Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  24 Eyl 2016

  "iCloud Şifremi Unuttum iPhone Kilitlendi" Sorunu çözümü  İcloud hesabı İOS cihazlar açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Nasıl ki bir android cihaz için Google Play hesabı önemli bir konumdaysa aynısı İOS cihazlar için İcloud hesapları için geçerlidir.

  iPhone Unutulan iCloud Şifresini Bulma

  Apple firmasının ürünü olan bir İphone telefon ya da Airbook gibi cihazları kullanırken marketten bir uygulama indirmek ya da bazı uygulamalara giriş yapabilmek için İcloud hesabımızın şifresi gerekmektedir. Eğer şifreyi unuttuysak ki giriş yapamayız ve bu büyük sıkıntılar oluşturur. İphone ya da İpad gibi bir cihaza giriş için gerekli şifremizi unuttuysak telefona ya da tablete erişim sağlayamayız diğer bir isimle kilitlenmiştir. Özellikle de bazı sorunlar için telefonu sıfırlama yaptığımızda bizden şifre isteyecektir ve eğer şifreyi unutmuşsak bu çok büyük bir problem olacaktır.
  Diyelim ki şifremizi unuttuk peki, şimdi ne yapacağız? Hesabımızı kurtarmak istiyorsak ilk olarak hesabın tanımlı olduğu mail adresinin şifresini biliyor olmamız gerekmektedir. Çünkü hesabın tanımlı olduğu mail adresine şifremi unuttum bağlantısı gönderileceği için mutlaka o mail adresine ulaşabiliyor olmamız gerekmektedir.

  iPhone Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

  Eğer bu kayıtlı olan maile erişimimiz artık yoksa maalesef artık o İcloud hesabına ulaşmanız neredeyse imkansızdır diyebiliriz.

  Mail hesabına da ulaşamayanlar için farklı yöntemler kullanılarak cihaz üzerinden İcloud hesabının kaldırılması işlemi yapılmaktadır.

  Eğer mailimizin şifresini biliyorsak ne yapmamız gerektiğine gelin şöyle bir göz atalım; ilk olarak https://appleid.apple.com/ internet sitesine gireceğiz altta ki Apple kimliğinizi veya şifrenizi mi unuttunuz? Diye bir soru gelecek, o soruya tıklıyoruz. Ardından gelen yeni ekranda apple kimliği olarak kullandığınız kullanıcı adınızı girmelisiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra E-Posta al diye bir seçenek gelecektir. Bunu seçtikten sonra mail adresinize gidip orada ki postalarda bir şifre yenileme bağlantısı gelecektir. O bağlantı ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

  Ya da E-Posta Al kısmının altında Güvenlik sorusunu yanıtla seçeneği olacaktır. Eğer güvenlik sorusunu biliyorsanız girdiğiniz taktirde yeni şifre oluşturabileceğiniz bir ekran daha gelecektir. Bu ekranda da yeni şifrenizi girip onayladıktan sonra şifreniz oluşturulacaktır.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder