Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Eyl 2016

  Drone Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler  Son zamanların en popüler teknolojik oyuncakları olan Drone'lar artık yaşamın neredeyse her alanına girmeye başladı. Ancak henüz hala oldukça pahalı bir teknolojik oyuncak olan Drone'lar için satın aldığınız paranın heba olmasını istemiyorsanız bu makalemizdeki tavsiyeleri okuyarak dikkate almanızı öneririz.

  Drone endüstrisi gittikçe artmaktadır. Daha fazla insan drone potansiyeli ile ilgilenmeye başlamış ve bu cihazlar çok popüler hale gelmiştir. Göründüğü kadar kolay kullanımı olmayan bu cihazları bir kaç tekrarla yeterli bilgi ve deneyim kazanarak uçurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey biraz sabır sahibi olmak ve pratik için çok zaman harcamaktadır. Biraz özel çaba ile drone uçurmayı mükemmel bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  Yapmanız gereken ilk şey iyi bir drone satın aldığınızdan emin olmaktır. İşte bu uçağı üreten birden fazla üretici firma var. Bu yüzden sizin için uygun olan uçağın türlerini bilmek önemlidir. Örneğin, askeri uçağı çok karmaşık ve pahalı, ve ortak kullanım için yapılmış değildir. Diğer uçağı eğlence amaçlı kullanılmaktadır. Bu uçaklar çok basit ve uygun fiyatlıdır. Daha iyi modeller oluşturmak için, pahalı uçağı ve basit uçağı yüksek kaliteli uçan makineler oluşturmak için bir araya getirilmiştir. Bu modeller dört döner şekilde bilinmektedir.

  Drone Ne İşe Yarar?


  Bir drone, dört adet motorlu kol bulunmaktadır, ve her bir kolun uçlarına bağlı pervane vardır. Diğer iki rotor saat yönünün tersine dönerken diğer ikisi saat yönünde dönerler. Onlar  fotoğraf çekebildiği ve drone uçuşta iken video kaydı yapabildiği bir HD kamera, taşıyabilir. Bu uçağı da bir çarpışma kaçınma sistemi ile donatılmış, ve onlar da GPS özelliği de bulunabilmektedir.

  Drone Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?


  Kapalı ortamlarda deneme yapmayın. Her zaman dışarıya çıkın ve açık konumu seçin. Kuvvetli rüzgarlarda drone uçurmak için dikkatli olun. İnsansız uçak gibi, mümkün olduğu kadar az rüzgar olması önemlidir. Drone hafif ve GPS sabitleme özelliği varsa bu özellikle önemlidir. Bunu uçmak için öğrenme sırasında etrafında insanlar ya da evcil varsa daha iyidir.

  Uçuş Öncesi Kontrolleri

  Eğer drone uçurma konusunda acemiyseniz önce bu uçuş öncesi kontrolleri yapın. Bu kontroller daha sonra bazı sorunlardan sizi kurtarabilir.

  1. Dört döner ve vericinin piller tam olarak şarj olduğunu kontrol edin.
  2. Dört döner pil güvenli ve yerine oturduğundan olup olmadığını kontrol edin.
  3. Her şeyin sabit olduğunu ve hiçbir şeyin gevşek olup olmadığını kontrol edin.
  4. Pervaneler güvenli takılmalıdır.
  5. Pervane kenarlarını kontrol edin ve kesilmediğinden emin olun.
  6. Vidalar için görsel bir kontrol yapın.
  Hatırlanması gereken önemli şey drone düşüyorsa, derhal kapatmanız gerektiğidir. Düşme esnasında motor kapalı değilse, motorunu yakabilir. Tam hızda yere vurur ya da size doğru gelirse, bu hasar çok fazla olabilir bunu unutmayın: hasar minimize edilebilmek için düşme esnasında motoru durdurun.

  Drone Nasıl Kaldırılır? Nasıl İndirilir?


  Yüksekliği korumak için gaz verin. Sabit tutun ve daha sonra düz bir yüzey üzerine aşağı indirin. İniş sırasında fazladan gaz verin. Bu yumuşak iniş sağlayacaktır.

  Drone kalkmadan önce, dörtlü arka tarafı size baktığından emin olun. Yükseklik elde edildikten sonra, sorunsuz ilerleyecektir. Uçuş pürüzsüz olduktan sonra, sağ ve sol ile hareket ettirin. Mümkün olduğunca pürüzsüz iniş yapın. Pürüzsüz bir nokta toplama ve yerinde doğrudan iniş ile iniş uygulayın.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder