Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  18 Eyl 2016

  Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Tavsiyeler  Çocuk odası deyip geçmemek lazım. Çocuklarımızın ders başarılarından ruhsal durumlarına kadar pek çok konuda olumlu ve olumsuz etki oluşturabilen çocuk odası dekorasyonu için tavsiyeler almanızda fayda var. Bu makalemizde başarılı bir çocuk odası dekorasyonu için önerilerimizi aktarıyoruz...

  Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

  Evimizin en cıvıl cıvıl odası çocuk odası. Onların huzurlu zaman geçirecekleri kendilerini güvende hissedebilecekleri en önemli yerlerden biri. Tüm ayrıntıları ile sizlere çocuk odası dekorasyonu püf noktalarına değineceğiz.

  Peki, ama en önemli sorulardan biri, çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır? Kısaca bu soruya cevap verecek olursak; öncelik olarak odanın sahibi kaç yaşında? Yaş grubuna göre bir plan ile dekorasyon projesine başlayabilirsiniz.

  Çocuk odası dekorasyonu denildiği zaman genellikle akla ilk cıvıl cıvıl, süslü püslü odalar akla ilk gelenler ama tabi bazen hayaller gerçek olamayabiliyor.

  Bu yazımızda sizlere çocuk odası dekorasyonu için ipuçları vereceğiz. Ancak şunu unutmamalıyız ki öncelik olarak çocuklarımız ne istiyor nelerden hoşlanıyor birde onlarla oturup bu konuda konuşup tartışabilirsiniz. Sonuç olarak bu alan tamamen onlara ait, kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmeliler.

  Çocuklarınızın yaşam alanlarında kullandığınız halılar mobilyaların renk tonlaması ile uyumlu olur ise göze hitap eden bir oda hazırlamış olursunuz. Okula gitmeyen bir çocuk odasında büyük bir ders masası yerine onun hoşuna gideceği ve zaman geçirebileceği içerisinde renk renk topların olduğu küçük bir şişme havuz olması daha makul bir fikirdir.

  Çocuk dekorasyonu için fikirler verecek olursak eğer ilk akla gelen duvar rengidir. Hangi konsepti düşünürseniz düşünün odanın daha ferah ve iç açıcı olması için kesinlikle duvarlar açık renk olmalı. Bu tercihe göre bir duvarın rengini farklı düşünerek duvar kâğıdı da kullanabilirsiniz tabi. Çocuğun yaşı 15 yaş altında ise sevdiği kahramanın ya da çizgi film karakterine ait bir avizeyi odasında tercih ederek kullanabilirsiniz.

  Kız ve Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  Kız çocuklarında yataklarında cibinlik kullanarak kendilerini tam bir prenses olarak hissetmesini ve odasında huzurla zaman geçirebileceğini ve uyuyabileceğini hissettirebilirsiniz. Dağınık ve toparlanmayı sevmeyen çocuklarınız için ise oyuncaklarını toplamaktan zevk alacak hale getirebilmek tamamen sizin elinizde. Renk ren kovalar ya da kutuları odasında bir duvar kenarına yerleştirerek hem renkleri öğrenmesini, hem basket atar gibi oynayarak odasını toplamasını sağlayabilirsiniz. Bu çocuğunuzun çok hoşuna gidecek hem dağıtırken hem de toplarken zevk alacağı bir aktivite haline gelecektir. Erkek çocukları için araba ve spor çıkartmaları ile süslenmiş duvar kağıtları kullanılması daha iyidir.

  Çocuk odası dekorasyon örnekleri verecek olursak size aşağıdaki resimler biraz daha yaratıcı ve değişik tasarımlar ile ilgili fikir edinmenize katkıda bulunacaktır.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder