Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  19 Eyl 2016

  Cilt Sağlığına En Faydalı 5 Sabun Markası  Çok önemli bir konu olan cilt sağlığımızı, sıradan sabun markaları ile tehlikeye atmak ne kadar mantıklı? Cildimize doğrudan temas eden sabunlar bildiğimizden daha fazla etkiye sahiptir. İşte tam da buu etki cilt sağlığına en faydalı sabun markalarını araştırmamıza neden oluyor.

  Yaşımız kaç olursa olsun cildimizin daha güzel bir görünüme sahip olmasını her zaman isteriz. Cildimizin daha güzel ve pürüzsüz olabilmesi için çeşitli sabun markalarını deneriz ve malesef ki çoğu zaman istediğimiz sonuçları elde edemeyiz. Peki cildimiz için en iyi 5 sabun markası hangisidir dilerseniz bu yazımızın da ana konusu olan bu sorumuzun cevaplarını hemen sunalım.

  İşte Cilt Sağlığımız İçin En Kaliteli 5 Sabun Markası

  Sebamed: Cilt uzmanları tarafından birçok cilt sorunlarının giderilmesi amacıyla tavsiye edilen bu harika sabun markasının birçok özelliği bulunmakla birlikte en belirgin özelliği ise E ve B vitaminleri bakımından zengin olması nedeniyle cildi maksimum derecede beslemesi ve inanılmaz derecede temizlemesidir. Eczanelerden kolaylıkla bulabileceğiniz bu kaliteli sabun markasını almadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

  Dermalogica: Dünyaca ünlü sabun markaları arasında yer alan Dermalogica sabun markasının günümüzde en fazla kullanılan sabun markalarından olduğunu belirtmek isteriz.İçeriğinde yer alan Allontion ve Kollonloida yulafı ve meyan kökü sayesinde cildinizi inanılmaz derecede yatıştırmaktadır.

  İmex: Sanırız İmex sabun markasını duymayanınız kalmamıştır. Günümüzün en kaliteli sabun markalarından olan bu harika sabun markası özellikle de dermotoloji uzmanları tarafından cilt sorunları bulunan insanlara tavsiye edilmekte ve gerekli durumlarda yeşil reçeteli olarak yazılmaktadır. İmex sabun markasının en belirgin niteliği ise en zorlu sivilce ve akne sorunlarını kısa süre içerisinde kalıcı olarak ortadan kaldırabilmesidir.

  Avene: Dünyaca ünlü sabun markalarından olan Avene markası bu niteliği sayesinde günümüzün en fazla tercih edilen sabun markaları arasında bulunmaktadır. Ph dengesi sayesinde cildi kurutmadan temizlemektedir. Termal sudan meydana gelen bu harika sabun markası aynı zamanda sabun içermemekte ve temizlik kalıbı olarak tanınmaktadır.

  Nektrogenan: Harika bir sabun markası olan nektrogenan sabun markası da günümüzün en fazla tercih edilen sabun markalarındandır. Cilt gözeneklerinin tıkanmasını engellemesiyle tanınan bu harika sabun markası birçok cilt sorunlarının giderilmesinde oldukça etkidir. Ayrıca hoş ve şeffaf bir görünüme sahip olan bu kaliteli sabun markası bu niteliği sayesinde kullanıcılarına huzurlu bir atmosfer sunmaktadır. Bu kaliteli sabun markasının tek bir olumsuz yanı ise malesef ki kolaylıkla eriyebilmesidir. Dolaysıyla kullanırken ve kullandıktan hemen sonrasında kurutulması gerekmektedir.

  Bu Harika 5 Sabun Markasının Yan Etkileri Var Mı?

  Yukarıdaki 5 harika sabun markasının herhangi bir yanetkileri bulunmamaktadır.
  Fakat tüm sabun markalarında olduğu gibi göze kaçmamasına özen gösterilmeli göze kaçtığı takdirde ise bol gözler bol su ile yıkanmalıdır. Bu harika 5 sabun markalarından herhangi birini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda da faydalar bulunmaktadır. Zira cilt sağlığınızın maksimum oranda yükselmesi ve korunmasında elbetteki son sözü cilt doktorunuz belirleyecektir.

  Makalemizde cildimiz için en iyi 5 sabun markası hakkında bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder