Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  29 Eyl 2016

  Android Telefondaki Rehberi İphone'a Aktarma  Android işletim sistemine sahip gerçekten büyük bir telefon kullanıcısı var. Ancak bu kullanıcılar çoğu zaman Android telefon kullanmaktan bir süre sonra sıkılır ya da farklı bir maceraya atılmak için çevresinden çok duyduğu İOS işletim sistemine geçmek isterler. Evet, bu kullanıcılar İphone bir cihaz alarak değişik ve kaliteli bir kullanımı denemek isterler. Ancak, bunu yapacak kişiler genellikle bir şey akıllarına takılarak bu işlemi hep ertelerler. Akıllarına takılan soru ise android cihazımda ki rehberimi iphone’a nasıl aktaracağım? Onca numara ne olacak? İşte bu tarz soruları olan kişilere bu sorunun cevabını anlatacağız.

  Şimdi bu işlemi yapmanın farklı yöntemleri mevcuttur bunlardan kimisi bir program gerektirirken bazıları programsız olarak yapılabilmektedir. Biz size ilk olarak programsız bir şekilde android rehberinizi iphone cihazınıza aktarmayı anlatacağız.

  Gmail İle Rehber Aktarma İşlemini Yapmak

  Evet, Android işletim sistemi sizden bir Gmail hesabı kullanmanızı ister. Bizde bu gmail hesabını adeta bir depolama alanı gibi kullanacağız. Rehberimizin yedeğini gmail hesabımıza alacağız bunu yaptıktan sonra ise artık yeni telefonumuza geçebiliriz.

  İphone telefonumuzdan Ayarlar ardından Posta kısmına gireceğiz. Sonra Hesap Ekle bölümüne tıklayacağız. Bu kısımda android cihazımızda yedek yaptığımız gmail hesabı ile giriş yapacağız.
  Hesap ekle kısmını görünce diğer seçenekleri yani “other” yazan kısma giriş yapacağız. Ardından CardDAV Hesabı Ekle diye bir bölüm göreceksiniz ona tıklayınca karşınıza aşağıda belirttiğimiz gibi bir form gelecek. Bizim doldurduğumuz şekilde formu doldurunuz.

  sunucu: google.com
  kullanıcı adı: Google hesabınızda kullandığınız kullanıcı adı
  Parola: Google hesabınızın parolası
  Açıklama: Boş bırakabilirsiniz
  İşlemi tamamla dedikten sonra birkaç dakika içerisinde android cihazınızda bulunan rehberinizi kolaylıkla 1 2 dakika içerisinde İphone cihazınıza aktarmış olacaksınız.

  Sim Kartından Rehber Aktarma
  Android telefonlarda İOS işletim sistemi olan cihazlara göre farklılık gösterir. İOS sisteminde sim kart bulamazsınız. Ancak android işletim sistemine sahip telefonlar bu konuda daha avantajlıdır. Ancak İOS cihazlarda da sim karta kayıtlı numaraları çekebilmek için Posta,Rehber,Takvim bölümlerinin bulunduğu kısma gelerek, İmport SIM contacts yani Kişileri SIM karttan aktar seçeneğine tıklayarak rehber aktarma işlemini yapabilirsiniz.
  Buraya kadar program kullanılmadan rehber aktarma hakkında bilgi verdik. Şimdi söyleyeceğimiz ise program kullanarak rehber aktarma.

  Program ile rehber aktarmak
  Google market ya da Apple marketten ücretli veya ücretsiz birçok uygulama vardır. Ancak bunlardan bir tanesi olan Copy My Data uygulamasını kullanarak ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  İtools Programı ile rehber aktarmak
  İtools programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra Android cihazınızda Vcard yedeğini aldıktan sonra İtools ile birlikte oldukça rahat rehberinizi aktarabilirsiniz. Bu işlem içinde çok fazla karmaşık bir uğraş gerektirmediğinden tercih edilebilir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder