Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  28 Haz 2016

  Windows 10'u Hızlandırma Yolları  Windows 10’u daha hızlı yapmak mümkün mü? Ücretsiz olarak yayınlanan Windows 10 işletim sistemini hızlandırmak için neler yapılmalı? Tüm bu sorularının cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

  Bilgisayarlar zamanla yavaşlamaya başlarlar. Bu yavaşlama hem kullanıcı kaynaklı olabilir hem de donanımsal kaynaklı olabilir. Sürekli olarak güncellenen programlar ya da bilgisayara indirilen programlar, bilgisayarımızda gittikçe yer kaplarlar. Bu yer kaplama olayı büyüdükçe artık bilgisayarımız buna yetersiz hale gelir. Bunu bazen program kurarak halledebilirsiniz ya da izleyeceğiniz birkaç adımla da çözüme kavuşabilirsiniz. Şimdi size Windows 10’u daha hızlı yapmanın yolları konusunda bilgi vereceğiz:

  Windows 10 Nasıl Temizlenir?


  Yapacağınız ilk şey diskinizi gereksiz dosyalardan temizlemek olsun. Çünkü bu gereksiz dosyalar zaman içinde bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur. Windows 10’da bulunan başlat menüsüne girin oradan da Tüm Programlar seçeneğine tıklayın. Önünüze çıkacak olan pencerede Windows Yönetimsel Araçlarına tıklayın ve ardından da Disk Temizleme uygulamasını açın. Uygulama açılır açılmaz size hangi diskte temizleme yapacağınızı soruyor. Siz de hemen bu sorunun cevabı olarak temizleyeceğiniz diski seçin. O sırada seçtiğiniz diskte bir tarama yapılıyor ve gereksiz olan tüm dosyaları bir seçenek olarak önünüze sunuyor. Burada size düşen en önemli görev ise size sunulan seçeneklerden gereksiz olduğunu düşündüğünüz dosyaları seçerek temizliği yapmış oluyorsunuz.

  Windows 10 Başlangıçta Açılan Programları Seçmek


  Windows 10’u daha hızlı yapmanın yolları içinde bir diğer yapılması gerek olan işlemse bilgisayarınız açıldığında başlangıçta açılmasını tercih ettiğiniz programları seçmek. Bu işlem için yine bilgisayarın başlat menüsüne girin ve orada bulunan görev çubuğuna gelin. Geldiğinizde sağ tıklayın ve görev yöneticisine tıklayın. Daha sonra çıkan pencerede aşağıda olan Diğer Aygıtlar seçeneğine tıklayın ve daha sonra karşınıza görev yöneticisi çıkacaktır. Burada üst kısımda yer alan Başlangıç kısmına girerek bilgisayarınız açılırken çalışmasını istemediğiniz uygulamaları seçerek aşağıda bulunan Devre Dışı Bırak butonuna basınız.

  İşte bu sıralanan işlemler Windows 10’u daha hızlı yapmanın yolları idi. Siz de hemen bilgisayarınıza ve kendinize bir iyilik yaparak bu adımları izleyin ve bilgisayarınız hızlansın.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder