Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  26 Haz 2016

  Whatsapp Otomatik İndirmeyi Kapatma  Teknoloji kimi zaman ihtiyaçlarımız için bulunmaz bir nimet kimi zaman da istediğimiz gibi şekillendirilmeyen zor bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor. Her şeye  rağmen vazgeçemediğimiz mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Whatsapp da hala geliştirilmemiş bazı özellikleri nedeniyle kullanıcılarına zor zamanlar yaşatabiliyor. Özellikle kotalı gsm interneti kullananların otomatik indirme özelliği nedeniyle Whatsapp'tan şikayetçi olduğunu söylemek gerek. Aslında basit bir ayarla bu özelliği kapatabilmek mümkün.

  Her çeşit dosyanın size gönderilir gönderilmez indirilmesini iptal etmek isterseniz, Whatsapp uygulaması açıkken menü tuşuna ya da sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayın. Açılan listeden "Ayarlar" seçeneğine tıklayın. Veri kullanımı kısmına gittiğinizde Whatsapp uygulamanızın gönderileri ne zaman otomatik indirebileceğini kendi tercihinize göre değiştirin.

  GSM hattan internet kullananların "Wi-Fi’ya bağlıyken" seçeneğini tercih etmesinde fayda var. Bunu tercih ettiğiniz taktirde sadece Wifi kullandığınızda otomatik indirme başlayacaktır.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder