Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  10 Haz 2016

  Kültür Erozyonuna Uğramış Sosyal Medya Gençleri  Sizi bilmiyorum ama benim bu ciddiyetsizliğe ve kepazeliğe dayanacak gücüm kalmadı. İnsanımızın gündelik hali ile alay eden, yöre farklılıklarından eğlence konusu üreten, dini ve örfi değerlerimizden alay malzemesi çıkartan saçma sapan Facebook sayfaları ve bu sayfaların paylaşımlarına hadsiz yorumlar yazan gençleri görmekten gına geldi. Pek çok gereksiz sayfa mevcut ama burada linkini verip prim yaptırma niyetinde değilim.

  Yaşları yirmiyi geçmeyen sonradan görme ergen kimseler tarafından açılan abuk sabuk isimli sayfalar ile insanlarımızla alay edercesine yapılan paylaşımlar ve yorumları sadece ben mi görüyorum bilmiyorum ama bu konu hakkında yazı kaleme alan ve bu saçmalığa bir dur denmesi gerektiğini vurgulayan ilk blog yazarı olacağımdan eminim. Zira bu saçma akıma o kadar fazla insan kendini kaptırmış ki, bu ne idüğü belirsiz klavye artislerinin paylaşım ve yorumlarına gözü kapalı dahil oluyorlar.

  Sanki beyefendilerimiz bu zamana kadar dünya dışında başka bir evrende yüksek beyin gücüne  sahip varlıklar arasında yaşıyormuş da 2016 yılında dünyaya turistik seyahat için gelmiş gibi. Bu gevşek herifler daha düne kadar ayağında yırtık papuç elinde mermi bulamadığı silahı ile kurtuluş savaşı veren dedelerimizin bu vatanı bize emanet bıraktığını unutmuş olacaklar ki, ülkemizin kendine has özellikleri olan insanları ve kültürleri ile hatta şiveleri ile alay eder hale gelmişler.

  Hayır efendim bu rezil kafa yapınızı kınamıyorum lanetliyorum. Starbucks köşelerinde saçma sapan kahve isimlerini sipariş ederken rezil olmayayım diye insanlıktan çıkan bir şebek, Facebook sayfası kurup benim has ve doğal davranan Anadolu insanımla alay etme hakkına sahip değildir.

  Sen Colins marka kot giyip Burger King'ten yediğin menüyle hava atarken benim Anadolu insanım ekmeğini taştan çıkartıp kazandığı üç kuruşluk helal kazancını kendi yemeyip evladı okusun diye harçlık gönderiyordu.

  Yeni yetme sosyal medya bebeleri tozlu çamurlu yollarda misket oynamanın, kozalaktan, pet şişeden mahalle maçı yapmanın zevkini bilmezler. Justin Bieber tiplemeleri ile çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyaya atan 15-20 yaş aralığını geçmeyen ergenlerin alay edebileceği ve dahi t.şak malzemesi yapabileceği bir ülke insanı değildir bizim insanımız. Yeri gelmiştir en acılı  doğal afet zamanlarında sımsıkı kenetlenmiş, yeri gelmiş bir karış toprağında gözü olanlara karşı destan yazmıştır.

  Kısacası bir dikdörtgene sıkışmış beyninizle feleğin çemberinden geçmiş ülke insanımızı yargılamak, alay etmek ve hatta hakaret edercesine eleştirmek sizin haddiniz değil bisküvi çocukları. Apartman odalarından bir klavyeden yazdığınız küfür cümleleriyle adam olamaz, sosyal medyadan paylaşılan bir hayatın gerçeğine karşı beğen butonuna tıklamakla acı gerçeklere karşı duyarlı kalmış sayılmazsınız.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder