Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  2 Haz 2016

  Cepten Bedava İnternete Girmenin Yolları
  İlk duyduğumda ben de inanamamıştım ama denedim ve tecrübe ettim ki, cepten bedava internet harbiden mümkünmüş arkadaşlar. Hem de öyle çok zahmetli bir yöntemi de yok. Bu zamana kadar baktığınız sitelerdeki saçma sapan yöntemleri unutun. Bunların çoğu sizin aklınızı bulandıran boş ve işe yaramaz bilgiler. Bu makalemde anlatacağım yöntemi bizzat denedim ve çatır çatır ücretsiz internetin keyfini yaşadım. Siz de bu nimetten faydalanın, çevrenizi de faydalandırın.

  Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum:

  İlk olarak Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz olmalı. Telefonun ayarlar kısmında vpn eklenebildiğimiz yere girmeniz gerekiyor. Her telefon modelinde farklıdır ama bu kısıma ulaşmak için genelde izleyeceğiniz yol şudur:

  Ayarlar / Diğer / Mobil Ağlar / Erişim Noktası Adları

  Bu kısıma geldiyseniz "Yeni APN Oluştur" butonu görmeniz gerekiyor. Şayet göremiyorsanız yanlış yerdesiniz demektir. Bu butona tıklayarak açılan sayfadaki seçenekleri aşağıdaki gibi dolduruyoruz. Ayarlanmadı yazan kısımlara dokunmanıza gerek yok.

  - İsim : wap
  - APN : wap
  - Proxy : 212.252.234.168
  - Bağlantı Noktası : 8080
  - Kullanıcı Adı : gprs
  - Şifre : Ayarlanmadı
  - Sunucu : Ayarlanmadı
  - MMSC : Ayarlanmadı
  - MMS Proxy'si : Ayarlanmadı
  - MMS bağlantı noktası : Ayarlanmadı
  - MCC : 286
  - MNC : 01
  - Kimlik Doğrulama Türü : Ayarlanmadı
  - APN türü : default
  - APN protokolü : Ayarlanmadı

  Tüm ayarları yaptıktan sonra kayıt edip çıkıyoruz ve oluşturduğumuz APN'yi seçip mobil veriyi açıyoruz. Ardından şuradan cepten bedava internete girmemizi sağlayacak tarayıcıyı indiriyoruz. Tarayıcıyı verdiğim linkten indirip kurduktan sonra ilk olarak aşağıdaki resimde gördüğünüz ayarları yapmanız gerekiyor. Ardından ekranı aşağıya kaydırarak aşağıdaki resimdeki gibi Remove Port kısmını işaretleyip Proxy Server kısmına gördüğünüz adresi girmeniz gerekiyor.
  Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra aşağıya inip kayıt ediyoruz. Herhangi bir yanlışlık yapmadıysanız, tarayıcı yer imleri sayfasına yönlendirecektir. Bu kısımdan adres çubuğuna adres yazıp ya da yer imlerinden bir siteye tıklayıp yöntemin çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

  Yalnız uyarmam gereken bazı hususlar var. Bu yöntemi sadece Turkcell hatta denedim ve çalıştığını gördüm. Diğer operatörlerde çalışıp çalışmadığı konusunda bir bilgim yok. Ayrıyetten tüm ayarları bu şekilde yaptığım zaman benden herhangi bir ücret düşülmedi şayet sizde bir ücret kesintisi olursa mesuliyet kabul etmiyorum. Deneyip denememekte özgürsünüz.

  Tavsiye Makale: Youtube Reklamlarından Kurtulma >>>
  Tavsiye Makale: Reklam Virüslerini Temizleme >>>

  Belirtmek istediğim bir diğer konu da bu yöntemle internet hızının oldukça yavaş olduğudur. Daha çok Facebook lite ve hafif sürüme sahip siteleri açmada verim alabilirsiniz diye düşünüyorum. Düzeneği kurarım cayır cayır indirmelere doyarım mantığındaysanız boşa heveslenmeyin derim. Zira ben en fazla saniyede 32kb hızı gördüm. Belki siz zaman zaman daha fazlasını görürsünüz ama bu uzun vadeli bir hız olmayacaktır emin olun.

  Benden bu kadar yine faydalı bir bilgi verdiğimi düşünerek huzurlarınızdan ayrılıyor, bir başka makalemde görüşme umuduyla esen kalın diyorum...

  3 yorum:

  1. Olacağını sanmıyorum ama gene de deniyeceğim bilgi için teşekkürler

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Bizzat denedim işe yarıyor denemenizi tavsiye ederim. Yorum için ben teşekkür ederim.

    Sil
  2. Turkcell harici deneyen varmı hattım türkrelekom deneyen varsa yazsın bi zahmet

   YanıtlaSil