Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 Haz 2016

  Android Açılış Şifresi Unutulunca Ne Yapılmalı?  Android Açılış Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?


  Android telefon ve tablet kullanıcıları için en büyük kâbuslardan birisi cihazlarına koydukları kilit şifrelerini unutmaları ve bunun sonucunda cihazlarına erişim sağlayamamalarıdır. Özellikle bu şifreleri veya desenli kilitleri ilk kez kullananların başına şifre unutma daha fazla gelmektedir. Bu yazımızda sizler için Android şifre unutma sonrasında cihaza erişim sağlamanın yollarını anlatacağız.

  Eğer kilit ekranı şifresini unuttuysak ilk yapmamız gereken şey şifreyi istenilen sayıda yanlış girmek. Bu sayıyı yanlış girdikten sonra cihazda şifrenizi unuttunuz mu sorusu ile karşılaştığınızda anlayabilirsiniz.

  Telefona göre değişebilecek bu sistemde sizden ilk istenecek şey hatırlatma sorusunun cevabını doğru bilmeniz veya yedek olarak koyduğunuz şifreleri girmenizi isteyecektir. Eğer bunlar yoksa Hesap kilidini açma seçeneği ile rahatlıkla cihazı açmamız gerekecektir. Google Play girişi için kullandığımız kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek rahatlıkla telefonu açabiliriz.

  Bundan sonra ise yeni şifre belirleme işlemlerini yaparak telefonu tekrar aktif kullanabilirsiniz. Eğer cihaz internete bağlı değilse veya Google Play şifre ve kullanıcı adını hatırlamazsanız o zaman telefona reset atarak komple sil baştan kurulum yapabilirsiniz.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder