Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  6 May 2016

  Yeterince Bildiğimiz Futbol ve Öğrenemediğimiz İslam!  Videoda 3 futbolcu ismi sayılması istendiğinde bülbül gibi şakıyan insanlarımızın, Allah'ın 99 isminden 3'ünü sayması istendiğinde nasıl aciz kaldıklarını göreceksiniz. Daha küçük yaşta mahallede top oynamaya başlayan çocukların dahi futbolu ve futbolun tüm kurallarını bildikleri günümüzde bize gönderilen ve hayatımızı en güzel kurallarla nizam eden Kuran'ı çocuklarımızın ne kadarına öğretiyoruz?

  Yanlış anlamayın kimseyi incitmek ya da üzmek için değil, bazı şeylerin farkına varıp kendimize çeki düzen vermemiz için bu paylaşımı yapıyorum. Videoyu hazırlayıp bu kadar güzel bir mesaj veren arkadaşlara da teşekkür ediyorum...

  Müslüman bir kardeşimizin başından geçen kısa bir olayı da buraya iliştiriyorum. Umarım çok geç olmadan bazı şeylerin farkına varabiliriz:
  Bir Cuma günü Kuran okuyan S.A. ismindeki zaat (kısaltma kullanıyorum) uykuya dalar, rüyasinda Peygamber Efendimiz onun karşısındadır ve ona şunları söyler: Son zamanlarda pek çok kimsenin Allah'ın (cc) istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu zamanlarin kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin ve erkeklerin eslerine sadik kalmadiklarini, genç kizlarin erkekler gibi her yere girip-çikip gezer olduklarini, edepli giyinmediklerini, Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi göstermediklerini, Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artik sadaka ve zekât vermez olduklarini, İnsanlarin namaz kilmadiklarini ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer Gününün yaklaştığını, Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yildiz kalacagini ve dua kapilarinin kapanacagini, Kur'an'daki yazıların silinerek okunamaz olacagini, Güneş'in Dünya'ya çok yaklaşarak tersten doğup batacağını...

  Peygamber efendimiz (sav) ayrıca şunları da ekler: 'Her kim bunu okurken yaninda baskalari varsa onlarin da duyacagi şekilde açiktan okusun. Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrilir ve her kim bu mesaji inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrılır. Rüyayi anlatan S.A. bunlarin dogru olduguna inandirmak için şu yemini etmiş: 'Bunlar doğru değilse, gerçek bir Müslüman gibi ölmeyeyim!' Peygamber Efendimiz (sav) yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur: Günde 5 defa namaz kılın, Oruç tutun, Hirsizlik yapmayın, Fakirlere yardım edin. 

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder