Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  16 May 2016

  Stres Atmak İçin Neler Yapılabilir?  Yaşam tarzımız günden güne değişiklik gösterirken, bizlerde o yaşam tarzına uygunluk sağlama çabası içerisine giriyoruz. Sabah uyanıyorsunuz mesela, aklınızda o güne ait tonlarca iş ve yazıyorsunuz not defterinize. Aman Allah'ım, tam tamına 21 madde! 24 saat, ki bu saatin bilmem kaçta kaçını uyuyarak geçirmişsin. Ne yapacağız şimdi, diye düşünürken, aklınıza ne gelir?

  Aklınıza ne gelir, en sıkıntılı zamanınız da mesela, o anın stresinden arınmak ve hiç bir şey düşünmemek için ne yaparsınız? Ya da ne yaptınız bu güne kadar mı demeliydim? Benim stresten kurtulmak adına yaptığım bir kaç şey var. O güne dair yapılacaklar listesine bakıyorum, bugün şunları yapacağım tamam, gözüme ilişen ise 18. madde oraya gerekli gereksiz ama yine de saatlerimi harcayacağım bir madde iliştirmişim. At kardeşim onu oradan, oh içiniz bir rahatlıyor, ben bunu çok yaptım. Test edildi ve onaylandı.

  Eğer listemde bu kadar önemsiz şeyler yok ise ne yapıyorum peki, dağınıklık topluyorum. Evet herkesin belirlediği kim stres atma ve rahatlama yöntemleri vardır. Benim en büyük stres atma yöntemim dağınıklık toplamak, tabi ki müziğim bana arkadan eşlik edecek yoksa olmaz. Ama şöyle bir sıkıntı var ki, ben mutsuz olduğumda da veya mutlu olduğumda da muhakkak dağınıklık toplarım. Bu benim için bir rahatlama yöntemidir.

  En sona en güzelini sakladım diyebilirim. En kolay kafa dağıttığım yöntem kesinlikle bir bardak çay ve bir kitaptır benim için. Bir de manzaram var ise; var mı benden iyisi. Gerçekten herkes stres atmak için bu yöntemi dile getirir ama sadece dile getirir. Pratikte çok da yapılan ve gerçekleştirilen bir durum değildir.Benim stres atma yöntemlerin, bunlar ile sınırlı değil ama en çok yaptıklarım bunlar. Peki ya siz stres atmak için ne yapıyorsunuz?

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder