Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  20 May 2016

  Photoshop Olduğunu Düşündürecek Gerçek Fotoğraflar  Bazı zamanlar vardır, tesadüfen çektiğiniz bir fotoğrafta hiç ummadığınız bir poz yakalamışsınızdır. Bu makalemde paylaşacağım fotoğraflar da genelde tam da bu şekilde çekilmiş.  Anı yakalamak dedikleri şey herhalde bu olsa gerek. Photoshop ile oynama yapılsa bu kadar etkileyici olurlar mıydı bilmiyorum. İşte Photoshop ile yapıldığını düşüneceğiniz ama hiçbir oynama yapılmamış %100 gerçek ve sıra dışı fotoğraflar:  1) Berrak bir deniz üzerinde adeta uçuyormuş gibi duran tekne! Su o kadar temiz ve berrak ki, suyun sınırı dahi belli olmuyor...


  2) Viyana'nın Schonbrunn Park'ından bir görüntü. Ağaçlar o kadar ince bir işçilikle kesilmiş ki, gerçekten uzak, tuval üzerine çizilmiş gibi görünüyorlar.


  3) Bolivya'da Dünyanın en büyük Tuz temin edilen bölgelerinden Salar De Uyuni. Tuz tabakaları yer üstüne devasa bir ayna görevi görmüş. İlk bakışta fotoğraftaki insan bulutların üzerinde yürüyor sanabilirsiniz!
  4) Paris'te Hausmannian binası. Bu sıra dışı yapı adeta mimariye aykırı bir yapının örneğini sunuyor insanlara.
  5) İsviçre'de donmuş bir göl. Donmanın etkisi hiç bu kadar estetik olmamıştır herhalde!
  6) Macaristan'da Zehirli kimyasal atıkların deforme ettiği ağaçlar!
  7) Bu fotoğrafın sırrını çözmeye zorlamayın kendinizi çünkü gerçekten izahı zor. Ama çok basit bir cevabı var. Yol kenarındaki kütüklerin yolun ortasındaki su birikintisine yansımasını görmektesiniz.  8) Viktor & Rolf 2010 İlkbahar / Yaz defilesinde bir elbise modeli. Modelin siyah kısmı karanlıkta kalınca adeta görünmez bir hava katmış.

  Bu yazımızı beğendiyseniz, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz...

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder