Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  16 May 2016

  Instagram İmaj Kaybı mı Yaşıyor?

  Instagram Tasarım


  Sosyal medya özellikle gençlerin en çok takıldığı, yer olarak ifade ediliyor. Kim, kiminle nerede, ne yapıyor gibi 5 N, 1 K sorularına maruz kalıyoruz bizlerde haliyle. Ama yine de bizlerde herkes gibi sosyal medyaya oldukça düşkünüz.

  Baktığımız zaman aramızda kimseler, sabah uyandığında ilk iş olarak telefonuna bakmıyor, elbette hepimiz. O gece erken yatmış isek bir de, sanki çok büyük bir şey kaçırmış gibi telefonlara sarılıyoruz. Aslına bakarsak bu mantık ne biliyor musunuz, sabahları karnımız aç oluyor ya hemen kahvaltı yapma isteği duyuyoruz bu olayda tam olarak böyle. Bizlerde sosyal medya açlığımızı doyuyoruz. Ama ne yazık ki günün belirli saatlerinde değil de, her saati ve her dakikasında.

  Sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalara değinecek olursak başlarda Instagram gelir şüphesiz. Her şeye oradan ulaşabiliyoruz artık, gerçi eskisi kadar gözde değil. Sebebi ise; herkesin bunu keşfetmiş olması, düşünsenize annelerimiz ve babalarımız Instagram'ı Facebook gibi kullanmaya başladı. Mesela Facebook'da şöyle bir sistem vardı. Her cuma günü veya kandillerde resim paylaşılır, hani siz biliyorsunuz bu resimli yazılar veya gifler. Artık Instagram da öyle bir alem olmaya başladı, eski rağbetini kaybetti demek yanlış olur ama yine de eski popülerliğini az da olsa bıraktı.

  Son zamanlarda ise en çok konuşulan özelliği, tasarımının değişmiş olması. Artık her sosyal medya uygulaması biraz daha renk kaybederek daha sade renkleri tercih ederken, Instagram'da beyaz giymeye karar vermiş ve tasarımının beyazlığı bu sayede dikkat çekiyor, gelin gibi olmuş resmen! Ama bundan daha çok konuşulan bir olayı ise; ambleminin değişmiş olması. Kahverengi bir fotoğraf makinesi iken; gök kuşağı içerikli çamaşır makinesi olmuş zannımca. Bir kesim sevdi, bir kesim sevmedi ama bir kesimde kararsız kaldı. Yeni tasarımının Instagram'a ne kazandırdığını şimdiden kestiremeyiz. Bunu zaman gösterecek ama kısa vadede pek çok kullanıcısının keyfini kaçırdığı için bir imaj kaybı yaşadığı kesin. Bu konuda sizin düşünceleriniz neler?
  author

  Yazar: İlknur Aydın

  Ve 'Kuşlar da kaderle uçar'

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder