Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 May 2016

  Gerçek Mutluluk Yalnızlıktır Bazen!  Ve bir gün diyor şair, asla sizi sevmeyen ve size değer vermeyen insanlara boş yerine zaman harcamayın. Asla zamanınızı çalan, sizin için hiç bir emek sarf etmeyen kimse için boş yere tüketmeyin ömrünüzü. Bence gayet doğru söylüyor, peki sizce? Gerçekten hayatınızda size değer vermeyen insanların bir yeri olmalı mı, yoksa direk olarak boş mu bırakmalısınız o yeri?

  En son ne zaman içinizden geçtiği gibi davrandınız mesela, bakın bunu kırmak, dökmek veya üzmek anlamında söylemiyorum. Gerçekten bir insana onun hakkında gerçek düşüncelerinizi ne zaman söylediniz bunu merak ediyorum. Bence hiç bir zaman, çünkü bizler kalp kırmak değil, kalpleri güzelleştirmek adına yapıyoruz bazı şeyleri ve bunu bilinci dahilinde hareket ediyoruz. Ama değer vermeyen ve aynı zamanda verilen değeri bilmeyen insanlar içinde fazla gereksiz önem göstermiyor muyuz?

  Hayatımızın bir evresinde olmuş ve bundan sonra ki zamanlarda olacağı veya olmayacağı belli olmayan bir kaç insan için ne diye sinirlerimi ki aynı zamanda da sınırlarımızı zorluyoruz? En çok ne zaman rahat ediyoruz biliyor musunuz, bu insanları hayatımızdan çıkardığımız zaman. O an yeniden doğmuş gibi hissediyoruz kendimizi gerçekten ve o an hiç bir şey umurumuzda olmuyor. Bu insan varken ne kadar fayda sağladı, hiç. Şimdi yok ben mutluyum? Mutluyum. O zaman olması gereken neymiş gerçekten, sizi önemsemeyen insanları önemsememekmiş.

  Hayatın üzülmeye değmeyecek kadar kısa olduğunu anladığınız o an, mutluluğu saniyelere sığdıramayacaksınız diyorum ben. Çünkü bir şeyleri kaybetmeden diğer şeylerin değerini anlamak hamurumuzda yok. Çünkü biz insanoğluyuz. Bu bakımdan bir şeyler ancak elimizden gittikten sonra veya gitme evresine gelince anlıyoruz. Var mısınız, hayatınızda sizi mutsuz eden insanları hayatınızdan çıkarmaya?

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder