Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  20 May 2016

  Facebook Live ile Tüm Dünyayı Canlı İzleyin!  Facebook çok konuşulacak ve adeta devrim sayılabilecek bir yeniliğe imza attı! Yeni "Live" özelliği ile site üzerinden tüm kullanıcılarının canlı yayın video yayınlamasını sağlayan Facebook artık insan hayatının tüm gizliliklerini ortadan kaldırdı diyebiliriz.

  Facebook Live Nedir? Nasıl Kullanılır?


  Her ne kadar basit bir olaymış gibi görünse de Facebook'un bu yeni özelliği ile dünyanın dört bir yanından anı anına çekilen canlı görüntüler televizyon haberciliğini bile gölgede bırakabilecek çapta diyebiliriz. Zira tüm dünyadan yayınlanan bu canlı görüntüler vasıtasıyla tüm Facebook kullanıcıları anı anına tüm dünyadan haberdar olabilecek. Tüm Facebook üyelerinin bu özelliği kullanabildiğini düşünürsek ister istemez birilerinin canlı yayınına konuk olabilirsiniz! Bu yönüyle sosyal hayatımızı tehdit edecek bir sosyal medya hamlesi daha sayılabilecek Live özelliğini kullanabilmek için paylaşım kısmından en sağda yer alan Live butonuna tıklamanız yeterli.

  Facebook'un yeni ve devrim niteliğindeki özelliğini şuradaki sayfadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Açılan sayfada dünya haritası üzerinde pek çok sayıda mavi nokta görünecektir. Bu noktalar o an yayın yapılan yerleri göstermektedir. Fare imlecini bu noktaların üzerine götürdüğünüz taktirde yayınları izleyebilirsiniz.

  Her ne kadar Facebook'un bu özelliği için Periscope isimli bir başka sosyal medya servisinden ilham aldığı söylense de milyarlarca kullanıcısı olan sosyal medyanın bu hamlesi yazılı ve görsel medyayı tarihe gömebileceğini söyleyebiliriz.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder