Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 Nis 2016

  Dolar ve Altın Üzerinden Dünyayı Fakirleştirme Planı!  Devlet ekonomileri eski çağlardan beri kıymetli bir metal olan altın üzerinden yürürdü. Ancak Osmanlı'nın gerileme dönemine girmesinde büyük payı olan Avrupa'nın sanayi inkılabı ile birlikte Yahudi tüccarların icadı olan banknotlar üzerinden yürüyen yeni bir sistem dünyaya dayatıldı. Bu sistem insanların ceplerindeki altın paraları bankalarda toplayarak sadece rakamsal değeri olan kağıtlar verme esasıydı. Yani insanlara altınınızı sizin yerinize banka taşısın imajı verildi. Daha sonra bu durum kredi kartlarına çevrilerek, maddi değeri olan paralarımız dahi bankalarda tutulmaya başlandı.

  Aslında çok naif ve hoş bir sistem gibi görünse de banka ve borsa sistemlerinin dünya ülkelerini istilası ve bu sistemlerin insanlara dayatılması ile insanların ceplerindeki altın stokunun çoğu el değiştirmiş oldu. Yani birileri altın satın alırken dünya halklarının büyük kısmı ise dolar, euro ve sterlin gibi kıymetli olduğunu sandığı paraların stokunu yapmakta. Oysa ki banknotların olağanüstü durumlarda herhangi bir hükmü kalmaz.

  Bir devlet iç karışıklıklar ya da dış etki sebebiyle yönetim değiştirirse eskiden kullanmış olduğu banknotlar değersizleşir. Bu gibi durumlarda halkı kurtaracak olan yine kıymetli metallerdir. Altın ve benzeri kıymetli metalleri dünyanın her yerinde bozdurabilir ve kullanabilirsiniz ancak doların hükmü ABD'nin dünya üzerindeki egemenliği ölçüsündedir.

  Diğer yandan çok uzağa bakmaya gerek yok yaklaşık bir 100 sene önce Osmanlı İmparatorluğunda her ne kadar değeri oldukça düşmüş olsa da insanların ceplerinde kıymetli metallerden üretilen paralar bulunuyordu. Ama bugün geldiğimiz noktaya bakarsak, hepimizin elindeki servet bankalardaki rakamsal ifadelerden ibaret. Üstelik rakamlar her ne kadar dolgun gözükse ve milyarlar, trilyonlarla ifade edilse de hiçbirisi altın karşısında çok görünmez.

  Bugün 100 gram altının fiyatı 11,250 tl. Aradaki uçuruma dikkatinizi çekmek isterim. 100 gramlık bir altın için asgari ücretli bir işçinin neredeyse bir sene çalışması gerekmektedir. Oysa eskiden çalışan maaşını altın üzerinden almaktaydı. Bu sayede hak ettiği ne ise onu almış oluyordu. Günümüzde ise lafta ağır ama pahada hafif olan banknotlar sayesinde insanların hem emekleri hem de servetleri değersizleştirildi.

  Bu durumdan korkmayan ve tedirgin olmayan insanlar kapitalizmin sinsi ve sessiz tehlikesi karşısında tamamen çaresiz kalacaklardır. Zira uzak değil yakın bir gelecekte özellikle dolar üzerinden tezgahlanacak yeni bir oyunla insanlık büyük bir ekonomik krize sokulabilir.

  İnsanların büyük bir kısmı parasını bankada saklamaktadır. Dünya halklarının tüm birikimi çalıştığının karşılığını aldığı bedeldir. Bu bedelleri dahi günümüzde bankalar üzerinden alıyor ve bankalarda saklıyoruz. Oysa olası bir dünya krizinde değersizleşecek para birimleri insanlar için tam bir çöküş senaryosudur. Zira bankalar tamamen para birimleri ve faiz üzerinden alışır. Siz altın hesabı açtırıp bankadan altın satın alsanız dahi açıktan satış yapıldığı için banka sadece hesabınıza altının satın aldığınız günkü karşılığını yatırır. Yani bankaya gidip altın hesabınızı boşaltmak isterseniz size altın yerine altının o günkü değeri karşılığında banknot verilecektir. Olası bir kriz ortamında bankadan altın yerine banknot almak sizin için ne değiştirir? Ya da size ne gibi fayda getirir?

  Son zamanlarda hızla yükselen ve onca tedbire rağmen özellikle  gelişmekte olan ülkelerde durdurulamayan dolar, dünya servetinin yarısından fazlasını elinde bulunduran %1'lik bir kesimin elinde oyuncaktır. Özellikle son yıllarda dolardaki bu değer artışı ABD dahil tüm dünya ülkelerini hızla fakirleştirmektedir. Bu fakirleşmeden etkilenmeyecek tek kitle ise parasını altın olarak elinde tutan kesim olacaktır. Zira dünyanın tüm ülkelerindeki para birimleri ile oynamak dünyanın sayılı zenginleri için son derece basittir. Ancak değeri dünyadaki ancak maden miktarı ile kıyaslanabilecek altın gibi kıymetli metallerin insanlar tarafından speküle edilmesi çok çok daha zordur.

  Eskiden ABD tarafından basılan her dolar altın kuruna eşitlenmişti. Yani her ülkede olduğu gibi ABD de elindeki altın miktarınca dolar basabiliyordu. Ancak süper güç olmanın verdiği rehavet ve bu rehavet sonucu patlayan ABD ekonomisi nedeniyle ABD yaptığı bildiri ile artık doların altın kuruna sabitlenmeyeceğini duyurdu. Bu yüzden yıllardır yeterli altını olmadığı halde karşılıksız dolar basarak ekonomik krizleri atlatan ABD'yi gelecekte büyük ekonomik sorunlar bekliyor.

  Dünyanın en çok kullanılan para birimindeki bu tehlike elbette sadece ABD'yi değil, tüm dünyayı derinden etkileyecektir. Zira doların bu denli değerli hale getirilmesindeki ana neden insanların sürekli yükselen değere sahip dolara yatırım yapmasını sağlamaktır. Dünyanın büyük çoğunluğu dolara yatırım yaptırıldıktan sonra sayılı bir kaç zengin aile bir gecede tüm dünya piyasalarına dolar rezervlerini satıp altın ya da başka bir para birimine çevirdiği taktirde doların ve banknota yatırım yapan insanlığın ölüm fermanı hazırlanacaktır.

  ABD - Çin Para Savaşlarına Atıfta bulunulmuş bir karikatür.
  Karikatürde ABD altın fırlatırken Çin dolar ile karşılık veriyor!


  Yıllardır Yahudi zenginlerin ABD'yi terk edip Çin'de yatırım yapmayı planladıkları konuşuluyor. Peki onca serveti ve dolar rezervini elinde bulunduran, hatta ABD hükümetinin dahi borçlanmış olduğu dünya servetinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduran bu kitle bir gecede elindeki doları Çin'in para birimi olan yuana çevirirse sizce ne olur? Bütün bu kıyamet senaryolarına karşı alınacak en basit önlem para birimleri ve borsa kağıtları yerine altın ve gümüş gibi kıymetli metallare yatırım yapılmasıdır.

  Peki büyük serveti olan insanlar bahsi geçen para oyunlarından nasıl etkilenmeden çıkabilir? Zira oldukça zengin iş adamları servetini altına çevirmek istediği taktirde bunu stoklayacak bir yer bulmakta zorlanacaktır. İşte tam da bu noktada yine Yahudi tüccarların eskiden beri kullandığı taktiğe çıkıyor yolumuz. Çok serveti olanlar altın yerine pahada daha ağır ama yükte daha hafif olan elmasa yönelmelidirler. Eski çağlardan beri Yahudi tüccarlar tarafından kullanılan elmas yatırımı sayesinde dünyanın onca ülkesinden sürülmelerine rağmen bu insanlar asla fakirleşmediler. Çünkü yatırımlarını gittikleri her yere rahatça taşıyabildiler.

  Çoğumuzun sağdan soldan duyduğu bilgilerden biri de dünyada hiçbir devletin elmastan vergi almadığıdır. Evet varlığının ispatı için devletin evinizi ve üstünüzü dahi araması gerekir. Bu da oldukça zor bir ihtimal olduğu için devletler elması vergilendiremez. Tüm bunlara baktığımızda elmas ve altın piyasasını elinde bulunduran Yahudi tüccarların insanlığın fişini çekmesi için sizce de yeterli silahı yok mu?

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder