Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 Mar 2016

  Işid (DAEŞ) Nedir? Hangi Amaca Hizmet Eder?  İlk olarak yazıma ciddi bir uyarı ile başlamak istiyorum: Irak - Şam İslam Devleti şeklinde kendini tanıtan bu kana susamış terör örgütü hiç de basite alınabilecek ve masum görülecek bir proje değil. Müslüman ülkeler de dahil olmak üzere tüm devletlerin Işid konusunda ciddiyetle durmasının da sebebi tam olarak büyük bir proje olduğunu kestirmiş olmalarıdır zaten. Bu yazımda Işid yani Daeş terör örgütünün gerçek amacı ve neye hizmet ettiğini tüm belgeler ve hadislerle sizlere aktaracağım. Bu kan emici İslam düşmanlarının iç yüzünü anlamak isteyen herkes lütfen yazımı sonuna kadar okusun!

  Işid tam olarak siyonist gücün dünya egemenliğinin son basamağıdır. Nasıl mı? İsrail yıllardır sıkışıp kaldığı Kudüs'ün batısından Ortadoğu'ya açılmak için uzun soluklu planların peşindedir. Ancak bu planlarını hayata geçirmek için tüm devletleri karşısına alması gerekmektedir. Özellikle de bölgesel güç olmaya başlayan Türkiye, Rusya ve Avrupa hala Yahıdiler için yeterince güvenilir ülkeler değil. Her ne kadar bu ülkelere dolaylı yollardan çok kez müdahale etmiş olsa da hala istediğini kolayca yaptırtabileceği bir ABD olamazlar.

  Bu durumun çok iyi bilincinde olan İsrail ve siyonist güç İslam devletlerini kendi silahı olan cihad kavramı ile vurma fikrini ortaya koydu. Plan basit. Önce islam adına savaştığı iddia edilen ama arka planda kendi amaçlarına hizmet eden bir sözde İslam devleti kurarak hem müslüman insan gücünü bölecek, hem müslüman toplulukların aklını çelerek bu devlet vasıtasıyla kandırıp kendine tehdit olarak gördüğü devletlere saldırtacaktı. Diğer yandan da ABD ve Batı ülkelerine İslamın ne kadar kötü ve bağnaz bir din olduğunu göstermiş olacak ve öldürdüğü her Filistin'li için tepki yerine takdir toplamayı sağlayacaktı. Yani bir taşla ne iki ne de üç kuş vurmuş olacak adeta kuş katliamı yapmış olacaklardı.

  Bir düşünün Yıllardır Arz-ı Mev'ud planı adı altında kendi büyük İsrail Devletini kurma hevesinde olan Yahudiler bunu en kolay şekilde nasıl gerçekleştirebilirler? Bunun en bariz cevabı Işid'de gizlidir. Işid sayesinde bu ahlaksız ve aç gözlü mahluklar hem müslümanları birbirlerine kırdıracak hem de istediği bölgelerde otorite sahibi güçlü bir devlet bırakmayarak bu toprakları vakti gelince kolayca işgal edebilecekler.

  Şunu kesinlikle iddia ediyorum. Işid misyonunu tamamlayıp Siyonistlerin istediği toprak genişliğine ulaşınca terör örgütüyle dünya adına savaşıyorum bahanesi ile İsrail devleti bu toprakları tek kurşun atmadan himayesi altına alacaktır. Bugün dünyanın en büyük ülkeleri Işid'e karşı savaşırken İsrail'den ses bile çıknamasının en büyük sebebi de bu örgütün hala misyonunu tamamlamamış, İsrail'in istediği büyüklüğe ulaşmamış olmasıdır.

  İsrail istediği toprakların Işid tarafından işgal edilmesini sağlamak için ilk olarak Irak devletini ABD'ye vurdurdu ve parçalara ayırttı. Ardından Suriye'deki sünni halkı kışkırtarak Esed'e karşı ayaklandırıp Suriye'yi böldü. Böylece Irak'ta doğan Işid sessiz sedasız Suriye'ye yayılmayı başardı. Ancak bu daha ilk raund bile değil. İsrail zamanı gelince Irak'ın ve Suriye'nin tamamen Işid tarafından işgal edilmesini sağlayacak. Bunu yapmak için de şuan dünyanın çeşitli yerlerinde bomba patlatarak dikkat dağıtmak ve ülkeleri kendi iç siyasetleriyle uğraştırmak hedefinde.

  Hiç düşündünüz mü Türkiye'de dahi bulunmayan son teknoloji silahlar, kimyasal bombalar Işid denilen daha iki üç senedir sahnede olan bir terör örgütünde nasıl bulunabiliyor? Cevabı çok basit. İsrail tarafından beslenen bu örgüt, ABD'nin Irak'ı vurmasıyla birlikte ilk etapta Saddam tarafından zamanında ABD'den petrol karşılığında alınan son teknoloji silahları ele geçirdi. Ardından otorite boşluğundan faydalanarak petrol yataklarını eline geçirdi ve çıkarılan petrolleri İsrail ve Abd ile paylaştı. Rusya ise bu petrollerden faydalanmak istediği için ucuz fiyata satın almak adına Işid ilw anlaşarak silah yardımı karşılığında petrol alımı yaptı. Tüm bu anlattıklarım Işid'in nasıl bu kadar güçlü bir terör örgütü olabildiğinin sadece kısa özetidir.

  Bunun yanında gelelim Işid'in isminden bayrağına kadar nasıl akıllıca dizayn edildiğine. Bir kere şunu bilelim. Dünyanın hiçbir yerinde öyle yırtık dondan çıkar gibi güçlü bir terör örgütü piyasaya çıkmaz. Hele hele bu kadar sistematik bir dizayna sahip bir örgüt kolay kolay kendiliğinden oluşamaz. Neden bu terör örgütünün dizaynını bu kadar övüyorum?
  Çünkü bu örgüt ilk bakıldığında müslümanlar tarafından hadislerdeki Hz. Mehdi'nin ordusundan önce çıkacağından bahsedilen siyah bayraklı İslam ordusu görünümüne sahip.
  Abdullah bin Mesud -radiyallahu anh- anlatıyor:

  "Biz, Resulullah Aleyhisselâm'ın yanında iken Benî Hâşim'den bir grup genç geldi. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- onları görünce, gözü doldu ve rengi değişti. Ben: 'Ey Allah'ın Resul'ü! Şimdiye kadar, mübarek yüzünüzde hoşumuza gitmeyen bir manzara hiç görmemiştik, (şimdi ne oldu da bizi üzen bir ifade ile karşılaşıyoruz?)' dedim.
  Şu cevabı verdiler:

  "Biz öyle bir Ehl-i beyt'iz ki, Allah bizim için dünyaya mukabil ahireti tercih etmiştir. Benim Ehl-i beyt'im benden sonra belâ, kaçırılma ve sürgüne maruz kalacak. Nihayet, doğu tarafından beraberlerinde siyah bayraklar olan bir kavim gelecek. Bunlar hayır (saltanat) isteyecekler, fakat istekleri yerine getirilmeyecek. Bunun üzerine onlar savaşacak. Allah onlara yardım edecek. Bundan sonra istedikleri (hükümdarlık) kendilerine verilecek. Ne var ki, onlar bunu kabul etmeyip emirliği Ehl-i beyt'imden bir adama tevdi edecekler. Bu (Emîr) de, insanlar yeryüzünü daha önce zulüm ile doldurdukları gibi, yeryüzünü adaletle dolduracaktır.

  Şuayb bin Salih adındaki bir cengaverden söz eden hadisleri taklit ederek sözde İslam ordusu kurmaya çalışan İsrail büyük bir titizlikle bir bayrak seçti. Siyah bayrak İslam'da iç temizliği simgeler. İlk olarak Abbasi devleti zamanında kullanılan siyah bayrak, dini yozlaştıranlarla gerçek islamın savaşçıları çarpıştığı zaman çekilmişti. Çünkü kardeşin kardeşi vurduğu bu savaşlarda her iki taraftan da müslüman olduğunu düşünen insanlar çarpışmıştı. Bunun simgesi olarak matemi andıran siyah rengi seçilmişti. Işid'in seçtiği bayrak hakkında detaylı araştırmaya Murat Bardakçı'nın şuradaki yazısından ulaşabilirsiniz.

  Bunun bilincinde olan İsrail tam olarak nokta atışı yaparak Işid için siyah bayrak kullanmıştır. Bu sayede gerçek müslüman olarak sadece kendi ordusunu gören Işid, Türkiye, İran ve diğer devletlerde yaşayan tüm müslümanların aslında gavur olduğunu iddia ederek bu bölgedeki her devlete karşı adeta siyah bayrak çekmişti. Peki siyah bayrak üstünde ne yazıyor hiç düşündünüz mü? Bayrağın ortasındaki yuvarlak peygamber efendimizin mührünü simgeler. Yuvarlağın dışında "La İlahe İllallah" yuvarlağın içinde ise "Muhammeden Resulallah" yazmaktadır. Yani adeta Işid için İslam ve peygamberimiz adına cihad eden örgüt imajı verilmektedir. Bu sayede yıllardır Hz Mehdi'nin çıkmasını bekleyen ve ondan önce çıkacak olan siyah bayraklı Şuayb bin Salih'in ordusunu gözleyen müslümanlar adeta kandırılarak Yahudilerin sahte islam savaşçılarına akın akın katılacaklardı. Nitekim öyle de olmadı mı?

  Ancak her şeyden haberdar olan ve kullarına bildiren Allah tabiki Yahudilerin böyle bir fitneyi çıkartacağını da bildirmişti. Buyurun Işid'i kuran Yahudiler'in gözünden kaçan ve böyle bir örgütün kurulacağını haber veren o hadisler:

  Amr bin Sa’d’dan: Emirülmüminin aleyhisselam şöyle buyurdu: "Dünyanın gözü (güneş) yuvasından çıkmayana dek kıyamet olmaz gökyüzünde kızıllık çıkacak. Bunlar arşı taşıyanların dünyadakilere döktükleri gözyaşlarıdır. Sonunda halktan öyle bir grup ortaya çıkacak ki ahlak tanımazlar. Halkı (zahirde) benim evladıma davet etseler de, benim evladımdan uzak olurlar. Bu öyle kötü bir topluluktur ki ahlakları yoktur. Zorbalara musallattırlar, cabbarlara fitneyi öğretirler, hakimlere kan döktürürler. Küfe’nin (Irak) ortasından çıkarlar. Onların önünde çehresi ve kalbi siyah biri gelir. Dinsizdir; ahlaksızdır, Soysuzdur, mel’undur, taş kalplidir. Zinakar kadının ellerinde büyümüş ve en şerefsiz soydandır. Allah bu nesile asla hayır vermemiştir."

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder