Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  13 Şub 2016

  İki Yüzlü Batı ve Yüzsüz Medyası  Kaç kıta daha feda edilmesi gerek? Ya da kaç coğrafyanın daha yerle bir olmalı? Silah üreticileri petrol, elmas ya da altın karşılığında kaç savaş daha çıkartmalı? Bir kıtayı gözü dönmüşçesine sömürerek işi bitince "Kara Kıta" diye adlandıran, ürettiği onca silahı satabilmek adına terör örgütleri kuran, hatta ve hatta çıkarları uğruna kurduğu devletleri daha sonra demokrasi getirme bahanesi ile tekrar tekrar sömüren kimdi sahiden?

  Türkiye'nin İslamla uzaktan yakından alakası olmayan bir terör örgütünü desteklediğini ileri sürenler aynı terör örgütüne el altından silah satanlar değil mi? İkiz Kuleleri vurduğu söylenen terör örgütünü bir zaman kendi çıkarı için kurup rakip devletlerinin başına kim musallat etmişti?

  Sırf silah teknolojisini denemek için Hiroşima ve Nagazaki'de insanlık suçu işleyen kimdi? Bosna ve Kosova'da katliam yapılırken sırf kendi dininden olmadığı için ölen onca insana karşı sessiz kalanlar? Ya Türkiye'yi yapmadığı bir soykırım ile suçlayanlar?

  Yüzüne tükürülesi bir medeniyet anlayışı ile tüm insanlığı kandıran "Batı" gün gelecek doğunun köklü tarihe sahip gerçek medeniyetlerine karşı hesap verecektir elbet. Belki on belki yirmi! Kaç sene daha insanlığı kandırarak yüzüne gülümseyip elini cebine daldırdığı milletleri kandırabilecek? Ya da kaç sene daha bir kaç yüz bin kişi lüks ve sefa içerisinde yaşasın diye milyonlarca insan açlıktan ve savaşlardan dolayı ölecek?

  Afrika'da açlık, Ortadoğu'da savaş, Asya'da terör... Peki ya Avrupa? Amerika? Neden bu kıtalarda hiçbir sorun yokken İnsanlığın ilk medeniyetlerinin kurulduğu coğrafyalarda kan ve göz yaşı eksik olmuyor? Nedeni basit! Satılan her silah ve karşılığında alınan her petrol, altın, elmas Batı'yı daha medeni, daha gelişmiş ve daha uygar yapıyor.

  Dünyaya yansıtılan şatafatlı hayatlar, lüks yaşantı ve uygarca yaşama hakkı sadece ve sadece beyaz adama ait. Birileri ölmeli ki diğerleri yaşasın... Birileri bedel ödemeli ki diğerleri bedelini alsın.

  Bir nifak tohumu ekilir, iki kişi birbirine düşman edilir. Tohumu eken de, büyüyen nifakı kullanan kişidir. Tiyatronun konusu savaş, sahne medya, kazanan ise daima bu sahneyi sergileyendir. Peki ya parasıyla bu tiyatroyu izleyen seyirci? İşte o sizsiniz.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder