Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  7 Nis 2015

  Üzülme, Allah Bizimledir!  İşten yorgun bir şekilde eve dönmek üzereydim. Her şey ters gitmiş, iş arkadaşlarımdan biriyle tartışmış, geç vakte kadar çalışmak zorunda kalmış ve yorgunluktan moral olarak çökmüş durumdaydım. Üstüne bir de taraftarların saçma sapan bir amaç uğruna insanlara ateş ettiği ve masum bir otobüs şoförünü yaraladığı, tüm ülkede elektriklerin kesildiği ve bir kaç gün gelmeyeceği, bir masum savcının da öldürüldüğü haberlerini okuyunca" Allah'ım bu nasıl bir hafta?" diye iç geçirerek eve dönmek üzere otobüse bindim.

  Sanki her şey yolundaymış gibi bir de bindiğim otobüsün şoförüyle tartışmak zorunda kaldım. Beyefendi her zamanki güzergahına girmek istemeden son yolcusu olan beni biran önce bırakıp evine gitme telaşındaydı. Otobüsten indiğimde gerçekten sinirlerim gerilmiş, ardı ardına gelişen gereksiz olayların neticesinde bunalmıştım. Öyle bir ruh halim vardı ki gerçekten yaşamdan soğumak kavramı bu halimi açıklamak için yetersiz kalırdı.

  Yavaş yavaş evime doğru yürümeye başladığımda derin düşüncelere daldım. Yorgunluğun da verdiği etkiyle beynimde bazı sorular soruyor, kendimce cevaplar bulmaya çalışıyordum. "Neden bütün bunlar benim başıma geliyor? Neden insanlar basit çıkarlar için başkalarını acımasızca üzüyor? Neden herkes işini düzgün bir şekilde yapmak istemiyor?" vesaire... Çok fazla düşünmeme rağmen hiç cevap bulamadım. Gözlerim yerde, omuzlarım düşmüş, yorgunluktan çantamı ve bedenimi eve kadar taşıyamayacak halde yavaş yavaş yol alırken bir kamyon yazısı çarptı gözüme: "Lâ tahzen innAllahe meânâ!" Üzülme! Allah bizimledir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder