Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  9 Mar 2015

  İnternetten Ücretsiz SMS (Mesaj) Gönderme  Son zamanlarda Whatsapp gibi ücretsiz sosyal uygulamalar her ne kadar artmış olsa ve sms göndermeyi unutturmuş olsa da karşı tarafın internet bağlantısı olmadığı zamanlarda imdadımıza yine kısa mesaj servisleri ile operatörlerimiz yetişiyor. Bu gibi zamanlarda da ücret sorun olmasın istiyorsanız size bizzat benim de denemiş olduğum ve oldukça faydasını gördüğüm ücretsiz bir sms servisinden bahsetmek istiyorum.

  Afreesms ismindeki bu faydalı servis sayesinde hiçbir ücret ödemeden tek tıklama ile Turkcell, Avea ve Vodafone kullanıcılarına mesaj gönderebileceksiniz. Ancak 160 karakter limiti olan serviste çok uzun mesajlar gönderemiyorsunuz maalesef. En önemlisi mesajı göndereceğiniz numarayı yazarken başında sıfır olmadan yazmanız gerekmekte. Zaman zaman gönderdiğiniz mesajların yerine ulaşmadığını görebilirsiniz ama genellikle benim işime yaradı diyebilirim. Deneme olarak ilk etapta kendi numaranıza bir mesaj gönderebilirsiniz.

  Daha önce denemelerimden gördüğüm kadarıyla hattını başka operatöre taşımış olanlarda sms iletim sıkıntısı yaşanabiliyor. Bu durumlar için mesajınızı iki kere aynı numaraya göndermeyi deneyin. Ek olarak mesajlarınızın sonuna isminizi yazmayı unutmayın. Çünkü göndereceğiniz mesaj yurt dışı kaynaklı bir numara üzerinden iletilecektir :)
  Bu harika servisi kullanmaya başlamak için şuraya tıklayabilirsiniz. Unutmadan Vodafone kullanıcıları bu servisten yararlanamazlarsa Vodafone resmi sitesinden günde 10 adet ücretsiz mesaj gönderme hakkına sahipler. Bu haklarını kullanarak da ücretsiz mesaj gönderebilirler. Diğer operatörler için resmi sitelerinde sanırım henüz böyle bir ücretsiz hizmet bulunmamaktadır.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder