Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  9 Mar 2015

  Android Telefonlar için Arama ve Mesaj Engelleme


  Hepimisin en büyük sorunlarından birisi de yerli yersiz çalan telefonlarımızda kim olduğunu bilmediğimiz numaraların bizi sürekli aramasıdır. İnatçı reklam mesajları ve bitmek bilmeyen telefon sapıkları yüzünden pek çok insan telefon kullanmaktan korkar oldu.

  Ancak Android kullanıcıları için aramalarından ya da mesajlarından rahatsız olduğunuz numaraları engellemek oldukça kolay. Zamanla çeşitlenen ve pek çok soruna çözüm olan Google Play marketi üzerinden indireceğiniz Blacklist isimli uygulama sayesinde tanımadığınız ya da istemediğiniz numaraların sizi aramalarını ya da mesaj göndermelerini engelleyebilirsiniz. Blacklist uygulamasının en güzel yanı aramaların yanında mesaj göndermeyi de engelleyebilmesidir.

  Android Telefonlarda İstenmeyen Numara Engelleme


  İlk olarak şuradan Android arama engelleme programını indirmeniz gerekiyor. Ardından engellenen numaralar kısmına girerek açılan sayfada sağ üst kısımdaki artı butonuna tıklayın. Buradan Contact kısmına girerek rehberinizden herhangi bir numarayı seçebilirsiniz. Ya da Custom sekmesine tıklayarak numarayı elle yazabilirsiniz. SMS kısmından da size mesaj gönderen servisler engelleyebilmeniz mümkün. CallLog kısmında sizi son arayan ve sizin aradığınız numaralar görünür. Buradan da numara seçebilirsiniz.

  Daha önce engellediğiniz numaralara yine uygulamanın açılış sayfasının altındaki Engelli numaralar kısmından ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada hem daha önce engellediğiniz numaralar üzerinde düzenlemeler yapabilir hem de engelli numaraları kaldırabilirsiniz. Arama esnasında telefon zil sesini kapatma ya da aramayı sonlandırma seçenekleri ile sizi arayanları engellemek yerine zil sesinin çalmasını da önlemeniz mümkün.

  Dünya çapında pek çok kişi tarafından kullanılan bu uygulamayı Türkçe dil desteği sayesinde zorlanmadan kullanabilirsiniz. Benzer uygulamalarının aksine sms engelleme ve zil sesi kapatabilme seçenekleri ile daha fonksiyonel arama engelleme uygulamasıdır diyebilirim.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder