Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  21 Oca 2015

  Sosyal Medya Ajansı Günümüzde Ne Yapar

  Günümüz teknolojisine dayanarak en çok kullanılan iletişim aracı sosyal medyadır. Artık sosyal medyada alışveriş yapmakta, firma kurmakta basit sayılan ancak tanıtımı zor olan şeylerdir. Bir firma kurduğunuz bu firmayı, şirketi, markayı sosyal medyada tanıtmak en önemli konudur. Çünkü sosyal medyada iş yapmak için online itibarınız olmalıdır. Bir web sayfasında veya iletişim ağında gezerken birçok reklam görürsünüz.

  Sosyal Medya Reklamları

  Sosyal Medya Reklamları

  Sosyal medya reklamlarını yönetmek firma için hiç de kolay değildir. Çünkü bunun için ciddi miktarda sosyal medya bilgisi gerekir. Tabi ki bir firmada kendi işine mi yoğunlaşacak yoksa sosyal medya ile mi düşünürken sırf bu sosyal medya için ajanslar kuruldu günümüzde. Sosyal Medya Ajansı, bu ajansların amaçlarından biri sosyal medyadaki reklamlarınızı yönetmektedir.
  Bir firma sahibi iseniz veya internet üzerinden iş yürütüyorsanız bu işlerin veya markaların reklamlarını yapmak için bir sosyal medya ajansına başvurmalısınız. Uzman ve tecrübeli kişilerin tarafından sosyal medya reklamları uzmanca yönetilmesi sizin reklamınızın daha çok kişilere ulaşması demektir. Çünkü bu kişiler sadece sosyal medya ile uğraştıkları için bu işi herkesten daha iyi bilirler.

  Sosyal Medya Yönetimi

  Sosyal Medya Yönetimi

  Sosyal medya ajanslarının bir uğraşma alanı da sosyal medya yönetimidir. Örneğin Facebook. Sosyal medya ajansları Facebook’ta bulunan firma veya kişisel sayfalarınızı yönetme konusunda bir numaralı ajanslardır. Çünkü bu ajanslar sosyal medya yönetimi yaparken hiçbir aksaklık yapmadıkları için popüler sayfa alnından düşmezsiniz. Yani herhangi bir kullanıcı gibi “Bugün sıkıldım hiç uğraşamam.” gibi bir cümle kurmadıkları için sürekli çevrimiçi ve düzenli bir şekilde yönetme işlemini gerçekleştirirler. Bu sebeplerden dolayı sosyal medya yönetiminizi profesyonel kişilere bırakmalısınız.

  Facebook Uygulamaları

  Facebook Uygulamaları

  Günümüzde ki firmaların yaklaşık %75’i sosyal medyayı pazarlama amacı olarak görüyor. Buna bağlı olarak sosyal medya ajanslarına çok sık ihtiyaç duyuluyor. Firma yöneticilerinin çoğu hatta neredeyse hepsi bir sosyal medya ajansı ile çalışıyor. Ancak bir firmanın web sitesi varsa mutlaka bir Facebook adresi de vardır. Ancak çoğunun Facebook uygulaması hizmetinden haberleri yoktur. Facebook uygulamaları ile ürün satışları, tanıtımlar, reklamlar gibi birçok konuyu yapabilir ve daha şık gösterebilirsiniz. Bütün bunlar için sosyal medya ajansları ile iletişime geçmeniz gerekir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder