Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  11 Oca 2015

  Batı'nın Özgürlüğü Doğu'nun Hoşgörüşüne Karşı!  "Oysa medeniyette adet boğazlaşmaktır, bir ilke uğruna boğazlaşmak. Hem de manasını ve ne işe yaradığını anlamadan. Delil mi istersiniz? İnsan hakları ve hürriyeti için yapılan katliamlar ortada."
  Fourier

  Bu sözleri ile medeniyet kavramıyla günümüz insanlığının gerçek yüzünü ortaya koyan Fourier, son zamanlarda gelişmiş ülkelerin de maksatlarını detaylandırıyor adeta.

  Fransa'da Charlie Hebdo isimli dergiye düzenlenen baskın, medeniyet kavramının ve abartılı özgürlük tellallarının doğal bir sonucundan öte değildir. İnsanların değerlerine ve kutsallarına saldırmanın adı özgürlükse, bu dergiye yapılan saldırının adı da medeniyetten başkası olamaz. Ne demişti Fourier? "Oysa medeniyette adet boğazlaşmaktır. Bir ilke uğruna boğazlaşmak!"

  IŞID ve El Kaide gibi örgütler nasıl bir ilke uğruna boğazlaşmayı tercih ediyorsa, Charlie Hebdo gibi bazı kesimlerin kutsallarına saldırma cürretini gösteren dergiler de aynı kafaya ve amaca hizmet etmektedir. Medeniyet çatısı altında, kimisi silah ve kan ile savaşırken, kimisi kültür ve değerleri hedef alır. Her ikisi de birbirinden tehlikeli ve yıkıcı olan bu saldırı yöntemleri sonuç itibari ile medeniyet kavramının ve özgürlükçü anlayışın argümanlarıdır.

  Oysa medeniyet kavramı Batı'nın bir aldatmacasıdır. Yıllar öncesi Haçlı zihniyetinin insanlığın düşüncelerine düzenlediği bir Haçlı seferidir bu! Aslolan medeniyet değil, uygarlıktır. Batı'nın medeniyet safsatası Doğu'nun köklü uygarlıkları ve kültürüne karşı savaşması adına üretilmiş bir kavramdır. Doğu'nun uygarlık kavramına karşı yapılan bir Haçlı seferidir bu!

  Yıllardır Doğu uygarlıklarında hoşgörü anlayışı içinde yaşamış toplumlar, bugün özgürlük safsatası altında düşünce ve kültürlere yapılan saldırılara tanık oluyor. Tarihi hoşgörü ile yazılmış uygarlıkları özgürlük yalanları ile kandırmaya çalışan Batı, tıpkı yıllar öncesi Haçlı zihniyeti gibi bağnaz tavırlarını özgürlük, demokrasi ve medeniyet kılıflarına sokarak insanlığın değerlerine saldırıyor.

  Evet bu bir savaş. Ancak bu saçma savaşı Doğu uygarlıklarının kutsallarına, özgürlük ve demokrasi adı altında saldıran Batılılar başlattı. Ve her savaşta olduğu gibi uygar insanlar olan bizler, kirli bir ilke kavgasının aciz seyircileri olmaktayız.  Her zaman olduğu gibi bu kirli savaş da, masum bir insanlığı, yıllardır hoşgörü içinde yaşamış Doğu toplumlarını tehdit ediyor.

  Tavsiye Makale: İki Yüzlü Batı ve Yüzsüz Medyası >>>
  Tavsiye Makale: Batı'nın Medeniyet Aldatmacası >>>

  Bu kirli savaşın sonunda Batı özgürlük savaşçıları olarak dünyayı kandırmaya devam ederken, amacı sadece dinini yaşamak olan müslüman halklar birer terörist olarak itham edileceklerdir. Batı'nın inşa ettiği medeniyet anlayışının gereği budur. Bir ilke edin, sahte düşman üret, onunla savaş ve insanlığı kurtar...

  Sapıkça düşüncelerle insanların kutsallarına hakaret etmeyi özgürlük olarak gören Batı, bugün aşırı uçların ortaya çıkmasındaki baş aktördür. Bu aşırı uçlar her zaman Batı'nın kahraman, Doğu'nun barbar olarak anılmasındaki en önemli unsurdur. O halde rahatlıkla söyleyebiliriz ki El Kaide ve Işid gibi aşırı uçların mucidi bizzat Batı ve onun özgürlükçü maskesidir.

  1 yorum:

  1. Susmak mi lazımdı ..öldürmek saldırmak care demiyorum ama herseyin ince bir çizgisi var..saygı gerektiren değerler unsurlar var insanları medeni kılan ..herseyi hafife almak özgürlük olamaz..temelleri sarsarsan elbette çatı da sallanir..

   YanıtlaSil