Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  30 Ara 2014

  Whatsapp Alternatifi Telefon ve Pc Mesajlaşma Servisi  Bu zamana kadar GSM şirketlerinin bir mesaja 30-40 kuruş istemesi tekeli nihayet whatsapp ve benzeri uygulamalar sayesinde tarihe karışıyor. GSM şirketlerinin müşterilerini enayi yerine koyma çabasını boşa çıkartacak bu uygulamalardan en popüleri hiç şüphesiz ki Whatsapp. Ancak bu uygulamada benim ve benim gibi pek çok akıllı telefon kullanıcısının sinirini bozan noktalar var.

  Whatsapp uygulamasını sadece 1 sene ücretsiz kullanabilirsiniz. Sonraki her yıl için 1.79 lira ödeme yapmanız isteniyor. Bunun yanında telefon değiştirdiğinizde mesajlaşma yedekleriniz eski telefonda kalıyor ve bu size kısa vadede sinir katsayısı kazandırabiliyor. Hepsini geçtim, Whatsapp gibi milyonların kullandığı bir uygulamanın hala masaüstü sürümü olmaması başlı başına bir dezavantaj. Ben akıllı telefondaki hesabımla bilgisayardan da mesajlaşmak isterim.

  Nihayet tüm bunları tek bir uygulamada bulabileceğinizi sevinerek söyleyebilirim. Tictoc isimli mesajlaşma servisi sayesinde Whatsapp uygulamasını kısa sürede unutacağınızı garanti edebilirim. Bu servise hem Facebook hesabınızla bağlanarak Facebook üzerindeki arkadaşlarınızla da kolayca mesajlaşabileceğiniz gibi, mail adresi ile kayıt olup konuşmalarınızın bu mail adresinize tanımlı hesapta toplanacağını da belirtmek isterim. Bu sayede hangi telefon ya da cihazda kullanırsanız kullanın, mesaj yedekleriniz siz neredeyseniz orada olacaktır. Hepsinin yanında en güzel yanı da bu servise tarayıcınızdan ya da bilgisayara indirdiğiniz yardımcı bir uygulamadan da ulaşıp mesajlaşabilirsiniz. Yine Whatsapp'tan üstün bir özelliği de bu uygulama ile sesli arama da yapabilmenizdir.

  Gördüğünüz gibi, Whatsapp uygulamasını aratmayacak, hatta ondan daha fazla işe yarayacak bir uygulama olan Tictoc aslında daha fazla ilgiyi bence hak ediyor. Whatsapp popülerliğini çok iyi kullanamayan bir uygulama olarak tarihe karışmaya mahkum. Ben Whatapp uygulamasını silin demiyorum ama en azından Tictoc kullanarak aradaki farkı görün. Uygulamanın web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz...

  1 yorum:

  1. whatsapp birşeyler katmalıydı zaten böyle birşey bekliyordum açıkcası whatsapp daha yeni güncellemeler bekliyoruz.

   YanıtlaSil