Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  28 Ara 2014

  Noel Baba Saçmalığına Bir Tokattır Nasreddin Hoca!  Takvimler yavaş yavaş 2015 yılına yaklaştığımızı gösterirken insanları tuhaf ve bir o kadar da saçma bir telaş aldı. Yeni yıl hazırlığı adındaki bu telaşın baş kahramanı her daim Noel Baba ismindeki hayali bir kahraman olmuştur. Türk insanı için aslında hiçbir şey ifade etmemesi gereken bu hayali kahramanın çocuklarımıza kültürümüzün en önemli değerlerinden Nasreddin Hoca'yı bile unutturuyor olması ne büyük bir acı.

  Bugün herhangi bir çocuğa "Noel Baba" kavramını sorsanız size kim olduğunu ya da ne ile uğraştığını söyleyebilir. Ama her çocuk Nasreddin Hoca fıkraları ile büyüyor diyemem. Bunun ne denli büyük bir kayıp olduğunu yukarıdaki videoda çok açık bir şekilde anlatılmıştır. Sizden ricam, ne dinimizde, ne de Türk kültüründe olmayan Noel saçmalığının baş figürünü çocuklarınızın kahramanı yapmayın.

  Türkiye 60-70 sene önce ortaya çıkıp tüm dünya halklarını sömürerek, yapmacık bayramlar ve sahte bir tarih üreterek dünya sahnesinde var olmuş bir ülke değil. Bizim köklü kültürümüz ve anlı şanlı tarihimiz Noel Baba saçmalığını ve cadılar bayramı fikrini ortaya atan milletlerden çok daha derin ve engindir. Bu büyük tarihi ve kültürü unutarak Batı'nın saçma sapan inanışlarını yaşatmak, kurdu kuzuya boğdurmaktır.

  2 yorum:

  1. Gerçekten çok doğru hadi dini boyutuna girmeyeyim ki asla alakası yok Türk kültüründe nerde böyle bir şey geçer nerde görülmüş bu mantığı cidden anlamıyorum .Batı'ya çok merakliysak daha temiz olalım daha medeni olalım birbirimizin haklarına saygigosterelim vs..ki..ki bunları Batı Islamdan almıştır tüm bunları kültürlerine araştırmalar sonucu benimsemiştir ..

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Haklısınız. Batı bizden öğrendikleri ile bize ders vermeye kalkıyor. Ama suç içimizdeki Batı sevdalılarında. Onlardaki bu hayranlık olduğu sürece daha çok şey öğretirler bize.

    Sil