Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  4 Ara 2014

  Mutluluk Bir Bardak Kadar Yakınımızda  Çok sıra dışı bir yaşamı olan insan elbette değilim. Ancak bir insanın yapacak farklı bir şey bulamaması nedir arkadaş ya? Geçenlerde can sıkıntısından neredeyse ölecektim. Öyle kafayı takacağım ya da düşündükçe sinir olacağım bir meselem de yoktu oysa ki. Hayır neye karşı tavır alıp böyle karamsar bir gün geçiriyorum inanın ben de anlamadım. Bildiğin sabah kalkar kalkmaz içimden sanki o gün biran önce bitse de yeniden uykum gelse diye geçirdiğim tuhaf bir zamandı.

  Belki daha önce size de olmuştur. Ne kitap okumak, ne blog yazmak ne de bir şeyler izlemek gelmedi içimden. Arkadaşlarla takılıp gezmek dolaşmak bile. Gözle görülebilecek boyutta bir karamsarlık ve negatif enerji ile dolu bir şekilde uyanmıştım adeta. Ve bu bilinçsiz, saçma ve ne idüğü belirsiz ruh halinden beni bir bardak çayın kurtardığını söylesem?

  Gerçekten kahvaltı bile yapmak geçmiyordu içimden ama çay içme fikrine karşı olumsuz bakamadım nedense. Sadece bir bardak çay içtikten sonra hayata faklı bir şekilde bakmaya başladım sanki. Belki daha önce değinmemişimdir ben öyle çok çay düşkünü biri değilimdir. Hatta Karadenizli olmama rağmen çoğu ülke vatandaşımızdan daha az çay içerim. Ama o gün gerçekten içmek istedim ilk defa. Sanki o ruh halinden beni kurtarabilecek tek güç sıcacık bir bardak çaydı. Bazen insanlar istemeden de doğru tercihler yapabiliyormuş onu fark ettim.

  Bunun yanında bir şey daha fark ettim. Gerçekten mutluluk insan hayatında öyle küçük şeylere gizlenmiş ki, onları bulup ortaya çıkartmak için düşünmek ya da plan yapmak gerekmiyor. Küçük bir saklambaç oyunu oynamak yeterliymiş meğer. Anladım ki güne nasıl başlarsam başlayayım küçük bir mutluluk ışığı belirdiyse ufukta onu asla küçümsememek gerekiyormuş. Sadece o küçük ışıktan içeri adım atma cesaretini ve özgürlüğünü kendinizde bulun yeter. En sıkıntılı zamanlarınızda ve en yoğun günlerinizde bile sıcacık bir bardak çay bile sizi ısıtabilecek kadar büyük güce sahip olabiliyormuş.

  Ve şuan gelecekle ilgili planın ne diye sorsanız verebileceğim tek cevap artık her gün mutlaka çay demlemeyi düşündüğümdür.

  6 yorum:

  1. Ne kadar da doğru :) küçük şeylerin büyük gücü vardır hep inanırım buna..sayfanızda ekranı kaplayan sosyal ağlar ve takip widgeti yazıyı zar zor okumaya sebep olduğunu da sizi üzmeyecek ümidiyle bildirmek istiyorum sevgili kardeşim ..

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Ne üzmesi aksine geri dönüşünüz benim için çok önemli. Gerekli düzenlemeleri yapmaya çalışacağım. Teşekkür ederim uyarın için :)

    Sil
  2. Bu rahatsızlığı cepten yaşıyorum onu belirtmeyi unuttum.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Farketmez her ihtimale karşı bahsettiğin widgetleri kaldırdım umarım sorun çözülmüştür.

    Sil
  3. Hayatın güzellikleri ve acınası tarafları -görmeyi bilenler için- küçücük şeylerde gizli aslında.
   Ve içeceklerin bir ruhu var, ona inanıyorum. Biraz huzur, bir sıcaklık için çay iyi gidiyor. Biraz muhabbet, samimiyet ve keyifse mesele, Türk Kahvesi... gibi.
   Yaşadığınız mutsuzluk hali 24-30 Kasım tarihleri arasında şayet, pek çok kişinin aynı durumdan şikayetçi olduğunu belirtmek isterim. Kendim de dahil... Mevsimsel mi, gezegen etkisi mi nedir bilemiyorum...

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Bir de bu gezegen etkileri ve burçlar var dimi :) Hiç anlamam ama sanki cidden insan hayatına etkileri oluyor gibi. Ama yine de oturup yıldız falı okuyacağım vakti sıcak bir çay içmeye harcarım. Bana göre değil böyle şeyler :p

    Sil