Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  9 Ara 2014

  En Güzel Bayan Blogger Temaları  Blogger kullanmaya başladığımda ilk zamanlar dikkatimi çeken bir şey vardı. Bu servisi kullanan yazarların büyük çoğunluğunu bayanlar oluşturmaktaydı. Bunun en önemli sebebi hiç şüphesiz Blogger'in hem masrafsız hem de kolay kullanıma sahip olan bir servis olmasıdır. Ancak buna rağmen bayan yazarlar için geliştirilen Blogger temaları oldukça az sayıda diyebilirim.

  Hal böyle olunca kolları sıvadım ve tüm dünyadaki Blogger tema servislerini didik didik araştırarak en güzel bayan blog temalarını değerli bayan blog yazarlarımız için derledim :) Lafı fazla uzatmadan birbirinden güzel temaların tanıtımına geçelim:


  Bridal Blogger Teması

  Hem sade hem de oldukça şık görünen bir blogger teması. Dev manşet alanı ve göz yormayan anasayfa düzeni ile hem ziyaretçiler hem de blog yazarı bayanlar bu temayı kısa sürede seveceklerdir. Göz dostu renk düzeni ile kolay sıkılmayacağınız bir tema olmasının yanında seo açısından da optimize edilmiştir.


  LiteMag Blogger Teması

  Bu şablonun en önemli özelliği ana sayfa düzeni ile yazı görüntüleme sayfası düzeninin farklı tasarlanmış olmasıdır. Anasayfada widget sütunları yazı listesinin sağında kalırken, yazı sayfasına girdiğinizde sağ ve sol tarafın widget sütunlarından oluştuğunu göreceksiniz.

  Eclair Blogger Teması

  Klasik bir blog teması düzenine sahip olan Eclair ismindeki bu tasarımda dikkat çeken en önemli unsur benzer yazılar kısmının anasayfada konu altlarında da görünüyor olması. Bu sizin ziyaretçi tutma sürenizi arttırabilir ancak boyut olarak büyük resimler kullanıyorsanız anasayfanızı ağırlaştırabilir.

  Layla Blogger Teması

  Diğer paylaştığım şablonlardan farklı olarak manşet kısmının sağ ve soluna iki ek stun daha eklenmiş bir blogger teması. Anasayfam biraz daha gösterişli olsun diyenler için son derece ideal bir blog teması diyebilirim.


  Loveria Blogger Teması

  İki sütunlu anasayfa düzeni ve sade manşet sistemi ile yenilikçi bir blogger teması olan Loveria, açık pembe ve gri renk tonları sayesinde göz yormayan hafif ve hızlı bir tasarım olma özelliğine sahip. Temadaki en güzel özelliklerden birisi de konu altlarındaki benzer yazılar özelliği olmuş. Zira bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinizi blogunuzda daha uzun süre tutabilirsiniz.


  Sinensis Blogger Teması

  Oldukça sade ve bir o kadar da ihtişamlı blogger teması olan Sinensis temiz tasarımı ile kullanmanızı tavsiye edebileceğim şablonlardan birisi. Tema renkleri her ne kadar aşırı soluk gibi görünse de siz de üzerinde biraz oynama yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz.


  Soraxton Blogger Teması

  Tasarımı hoş, renkleri iyi seçilmiş, göz dolduran bir blog teması. Yine manşet kısmının sağ ve soluna sütun eklemeleri yapılarak anasayfaya güzel bir görsellik katılmış. menü ile manşet arasında kalan kısma reklam ekleyebilme özelliği de güzel bir artı olmuş.


  Kitkat Blogger Teması

  Şirin mi şirin bir blogger teması olan Kitkat şablonunda tek hoşuma gitmeyen taraf renk tercihleri oldu. Siz ufak renk düzenlemeleri ile bu güzel temayı daha şık ve modern hale dönüştürebilir ve uzun bir müddet kullanabilirsiniz. Kullanmanızı tavsiye edeceğim tasarımlardan biri.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder