Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  9 Ara 2014

  Dünya Bu Evsizin 100 $ ile Yaptıklarını Konuşuyor!  Son zamanlarda Youtube ve diğer sosyal video paylaşım sitelerinde sıkça karşılaştığımız sosyal deney videolarından birini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce pek çok kez evsizlere yardım edip bunu kameraya alan kişilerin videosunu görmüştük. Ancak baştan söylemeliyim ki bu seferki videoda çok sıra dışı bir gözleme imza atılmış.

  Yol kenarında çantası ile otostop çeken bir evsize yaklaşıp, 100$ hediye eden genç, bu para ile ne yapacağını merak ettiği evsizi izlemeye koyulur. Zaten videonun ana konusu da budur. Yardım edilen evsizlerin bu yardımlarla neler yaptığı gözlemlenmek istenmiş. Ancak yukarıda izlediğiniz (ya da izleyeceğiniz) videoda görüleceği üzere daha önce hiç karşılanmayan bir durum vuku bulmuş. Kendisine yardım edilen evsizin, o paranın bir kısmı ile diğer sokakta kalan kişilere yiyecek yardımı yaptığı görülmüş.

  Ne yalan söyleyeyim şu müslümanız diye geçindiğimiz ülkede bile türlü şaklabanlıklarla insanları enayi yerine koymaya çalışan dilenciler varken ecnebi diye hor gördüğümüz, yeri geldi mi yozlaşmış diye kültürleriyle alay ettiğimiz kişilerin evsizi bile böyleyse ben ancak helal olsun derim.

  Şuradaki yazımda da buna benzer ilginç bir sosyal olayla karşılaşmıştık.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder