Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  1 Şub 2014

  Ben Dünyanın En Geri Kafalı İnsanıyım!  Sonunda söyledim kurtuldum. Ne kadar rahatladım anlatamam! Evet ben dünyanın en geri kafalı insanıyım. Neden mi? Çünkü her şeyden önce muhafazakar olarak tanımlandırılan gruba giriyormuşum. Ayrıyetten sigara kullanmadığım ve içki içmediğim için de çok dışa kapalı biriymişim. Bir de bunların yanında utanmadan bayanlara karşı mesafeli yaklaşıyormuşum. Ne haddime?

  Yukarıda okuduğunuz benim değil, bu ülkenin modern yüzü olduğunu iddia eden malum kesimden arkadaşlarımın düşüncesidir. Buradaki her tanımı noktasına virgülüne kabul ediyorum. Özellikle de geri kafalı olduğumu. O kadar geri kafalıyımdır ki, yeni yetmelerin dinlediği absürt müzikler ile delicesine içerek kendimden geçmeye çalışmıyorum. Ya da zamanımı araba üstlerinde kızlarla gezerek geçirecek kadar boş bir şekilde harcamıyorum. Hepsi bir yana, eylemlerde kahrolsun kapitalizm sloganları atıp yemeğimi Burger krallığından sipariş vermiyorum. Yani kısacası dostlar geri kafalılıktan resmen ölüyorum.

  Emekçi ailenin bir oğlu olarak dünyaya geldim ve baba parası ile bir bisiklet sahibi dahi olmuş biri değilim. İlk bisikletim benden 10 yaş büyük olan amcamın gençken kullandığı bisikletti. Onu tamir etmek ve yeniden binilebilir hale getirmek için çok çabalamıştım. Bundan hiçbir zaman şikayet etmedim. Tam tersine, yiyecek yemeği dahi olmayan çocukları düşündüğümde halimden o kadar memnundum ki anlatamam. Açıkçası dostlar benim sigaraya para harcama lüksüm, partilerde içerek geçirecek zamanım asla olmadı. İyi ki de olmamış...

  Hayatı uçlarda yaşamayı seven bir tip değilim. Macerayı severim ama hayalperest değilim. Bir insanın yetiştirilme değerleri vardır. Benim değerlerim bazı kimselere göre aşırı katı ya da muhafazakar olabilir ama bu durum kimseye beni acımasızca eleştirme hakkı vermez. Ha şayet bu hakkı kendilerinde bulursa bazı kimseler o halde kendi yaşam tarzlarına müdahale edildiğinde tepki koyma hakkına sahip olamazlar.

  Gelelim muhafazakarlık kavramına. Bana göre her insan biraz muhafazakardır zaten. Muhafaza etmediği hiçbir şey olmaz mı bir insanın yahu? Hadi her şeyi geçtim her insanın bir özel hayatı vardır. Bir insan ne kadar muhafazakar olmayabilir ki? Neden bu kadar geri kafalıyım? Çünkü bu günlerde ileri kafalı o kadar çok insan var ki, gerilerde kalmak bir farklılık oluşturuyor diyebilirim :)

  Geri kafalı biri olmaktan asla korkmuyorum. Ancak bir gün geriye dönüp baktığımda bu geri kafalı adamı orada göremezsem işte o zaman korkarım...

  2 yorum:

  1. Yaptiklariniz ve hissettikletiniz, inanclariniza ve insani degerlere ters degilse iciniz rahat olsun. Kimin ne dedigi... cok da TIN;) herkesin dogrusu, kendine gore "en dogrusu"...

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Kesinlikle katılıyorum. Sadece birşeyleri eleştirmek için yazdım. Zaten kimin ne dediğini çok takacak bir tip değilim. :)

    Sil