Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Kas 2014

  Ekonomi Uzmanı Yerli MALI Einstein'lar!  Bu zamana kadar ne böyle bir analiz gördüm ne de duydum. Birazdan okuyacaklarınız hem bilimi hem de sizi derin düşüncelere sevk edebilir, uykularınızın kaçmasına sebep olabilir, hatta ve hatta bir insan olarak kendinizden utanmanıza neden olabilir. Zira bu analizi yapabilen insan olmak sadece bir kişiye nasip oldu. Kimileri Allah'ın yer yüzüne her yüzyıl bir dahi gönderdiğini söyler. Türk milleti olarak büyük mutluluk ve gurur yaşamalıyız ki o dahi içinde bulunduğumuz yüzyılda bizim içimizden çıktı :)

  Twitter ve Facebook üzerinden milyonlarca takipçisi bulunan bir sayfa "Mithat Sönmez" adındaki bir zatın attığı tweeti resimleyerek paylaşmış. Bahsi geçen paylaşımda bir zamanlar Amerika'da son teknoloji ile klip çeken Burak Kut'un artık iddaa ismindeki şans oyunundan medet umacak kadar düştüğünü aktarıyordu. Ve bununla da muhteşem bir zeka örneği göstererek ülkenin ekonomisinin ne denli bozulduğunun göstergesi olduğunu iddia ediyordu.

  Allah atomun kaderini iyi ki böyle zekaların eline bırakmamış diyorum. Zira böyle kıt beyinli insanların kaderini belirleyeceği bir çekirdek tanesi bile insanlığın sonunu getirecektir eminim. Yani bu zekaya ve bu tweeti Facebook hesabından paylaşan Cezmi Kalorifer isimli gereksiz sayfaya göre ülkemin ekonomisinin gidişatı Burak Kut'un hangi şartlarda yaşayabildiğine bağlı! Burak bey şayet klip çekebiliyorsa ülkemiz gerçekten ekonomik olarak çok üst seviyelere ulaşabilmiş demektir. Ne müthiş bir ekonomik analiz ama? Zaten bu kafa yüzünden 2001 yılında dünya bolluk içerisinde yüzerken Türkiye kendi ekonomik krizini üretmemiş miydi? Bu muhteşem analizi yapanlar bilmez başbakan anayasa kitapçığı fırlattı diye borsa bir gecede çakılmış, insanımız bir gecede tarihinde hiç olmadığı kadar fakirleşmişti. O zamanları da hatırlarız bir merak buyurmayın...

  1 yorum: