Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  1 Kas 2014

  Hiçbir Şeyi Olmayan İnsan, Paylaşacak Çok Şeyi Olandır!  Sosyal deney amaçlı çekilen yukarıdaki videoda bir kaç kişi aç olduğunu söyleyerek pizza yiyen insanlardan yemeğini paylaşması isteniyor. Ancak kimse pizzasını paylaşmaya yanaşmıyor. Daha sonra aynı kişiler evsiz birine koca bir kutu pizza hediye ediyor. Asıl almamız gereken derste tam bu aşamadan sonra ortaya çıkıyor. Pizza hediye edilen evsize aç olduğunu söyleyen biri yaklaşıyor. Ve belki bir saat sonra yiyecek bir şey bulup bulamayacağı dahi belli olmayan bu kişi tereddüt dahi etmeden yemeğini onunla paylaşıyor.

  Söyleyenini hatırlamadığım bir söz okumuştum. "Dünyadaki tüm zenginleri doyurabildiğimiz vakit, fakir insanlar açlıktan kurtulacaktır." şeklindeydi sanırım. Ne kadar doğru bir söz değil mi? Aşırı beslenmeden obezite denen bir hastalık üreten insanlık bir dilim pizzasını dahi paylaşmaktan aciz. Her şeyi olan ama gözü aç, gönlü aç, doymak nedir bilmeyen insanlar olduk. Oysaki şu kısacık videoda hiçbir şeyi olmadığını düşündüğümüz bir insan bile ne büyük tokluk örneği gösterebildi bize değil mi?
  Videoyu sonuna kadar izlemenizi şiddetle tavsiye ederim...

  1 yorum:

  1. yarışa kapılmış standartlar için yaşıyoruz.Mevlananın güzel bir deyişi var "Bir sofranın çevresine yüz adam oturur, yer. Fakat baş olmak isteyen iki adam, dünyaya sığamaz."

   YanıtlaSil