Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  18 Kas 2014

  Fiyatı Uygun Performansı Yüksek Akıllı Telefonlar  Google tarafından ücretsiz geliştirilen ve dağıtılan mobil işletim sistemi Android sayesinde gün geçtikçe akıllı telefon piyasasına yeni markalar ve modeller ekleniyor. Akıllı telefon pazarına bu denli fazla katılımcının olması ve rekabetin gün geçtikçe artması hiç şüphesiz ki en çok biz tüketicilerin işine yarıyor. Zira yeni modellerin hem fiyat olarak hem de performans olarak en ideal düzeyde piyasaya sürmeye çalışan markalar gün geçtikçe daha iyi özelliklere sahip telefonları uygun fiyatlara satışa sunuyor. Peki bu kadar akıllı telefonun arasından fiyat/performans kıyaslaması açısından en ideal olanı hangisi? Bu konuda kafası karışık olanlar için detaylı olarak tüm akıllı telefonları araştırdım...

  Sağlamlık Estetik ve Uygun Fiyat İçin Asus Zenfone 5


  Telefonun Genel Özellikleri:

  Arka Kemra: 8 Mp
  Ön Kamera: 2 Mp
  Batarya Gücü: 2110 mAh
  Video Kayıt Kalitesi: 1080p / 30fps
  İşletim Sistemi: Android 4.3
  Ram: 2 GB
  İşlemci: Intel® Atom™ Z2560 ( 1.6 GHz )
  Ağırlık: 145 Gram
  Fiyat: 650-700 TL civarı


  Asus tarafından yakın zamanda piyasaya sürülen Zenfone 5 modeli oldukça kaliteli bir ekrana sahip. Gorilla Glass olarak adlandırılan yeni nesil ekran camları artık darbelere çok daha dayanıklı. Günümüzde akıllı telefon kullananların en önemli sorunlarından biri olan sürekli kırılan ekran camları Zenfone 5 ile tarihe karışıyor diyebiliriz. Çünkü bu telefonun ekranı benzer fiyatlı telefonlara oranla çok daha sağlam. Modelin en büyük dezavantajı ise arka kapağın açılabilmesine rağmen bataryanın telefona gömülü olması. Yani bu tarz telefonlarda bataryanız uzun vadede sorun yaşatırsa değiştirmeniz oldukça zor. Bunların yanında yine rakiplerinden farklı olarak 2 çekirdekli İntel atom işlemciye sahi telefonda 4 çekirdekli diğer işlemciler kadar performans alınabilmektedir. Zira cpu değerleri 1.6 ile 2.3 arasında değişen telefon adeta bir performans canavarı.

  Fiyat/Performans Efsanesi General Mobile Discovery


  Telefonun Genel Özellikleri:

  Arka Kemra: 8 Mp
  Ön Kamera: 2 Mp
  Batarya Gücü: 1800 mAh
  İşletim Sistemi: Android 4.2
  Ram: 1 GB
  İşlemci: 1.2 Ghz Quad Core
  Ağırlık: 125 Gram
  Fiyat: 600-650 TL civarı


  Uzun bir süredir akıllı telefon pazarını sallayan ve piyasaya olan etkisini hala kaybetmeyen General Mobile Discovery akıllı telefonu her ne kadar Elite ve 2. modelleri çıkmış olsa da hala pek çok akıllı telefonu uygun fiyatı ve iyi performansı ile geride bırakıyor. Asus Zenfone 5 modelinden farklı olaran 1 GB ram ve 1.2 Ghz işlemciye sahip olan telefon ekran dayanıklılığı ile de rakiplerinin gerisinde kaldı diyebiliriz. Ancak 600 TL den başlayan satış fiyatı sayesinde rakiplerine hala korku salmayı başarabiliyor. 100 TL daha veririm biraz daha iyisi olsun diyenler için Asus Zenfone  5 modelini almalarını öneririz.

  Minik Cep Herkülü General Mobile Discovery 2 Mini


  Telefonun Genel Özellikleri:

  Arka Kemra: 8 Mp
  Ön Kamera: 2 Mp
  Batarya Gücü: 1800 mAh
  İşletim Sistemi: Android 4.4 (Kitkat)
  Ram: 1 GB
  İşlemci: 1.3 Ghz Quad Core
  Ağırlık: 124 Gram
  Fiyat: 500-570 TL civarı


  General Mobile Tarafından az önce bahsettiğim modelden sonra çıkan 2. versiyonunun ekran ve boyut olarak daha küçük hali olarak tasarlanan General Mobile Discovery 2 Mini, ekran boyutunun küçülmesi nedeniyle tam bir performans canavarı olmuş diyebilirim. Zira ekran genişliliğinin telefon ram ve işlemci performasına olumsuz etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Bu nedenle daha küçük ekranı sorun etmeyecek olan akıllı telefon meraklıları bu performans canavarı cep Herkül'ünü tercih edebilirler.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder