Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Kas 2014

  Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası Çözümü  Pek çok Android kullanıcısının karşılaştığı sinir bozucu hatalardan birisi de uygulama ya da oyun indirme esnasında çıkan "Yeterli Depolama Alanı Yok" uyarısıdır. Çok fazla rom hafızası olmayan bir telefon kullanıcısı olduğum için ben de bu hataya sık sık maruz kalan Android zedelerden biriyim. Uzun uğraşlarım sonucunda bu hatanın nedenini ve çözüm yöntemini bulmanın mutluluğu içerisindeyim.

  Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Sebebi Nedir?

  Bu hatayı alanların çoğunun telefon ya da tabletinde SD kartız kullanılan dahili hafızanın çok düşük olması ve bu alanın kısa sürede dolması ana sebeptir. Telefonunuza gelen mesajlar, arama kayıtları, internette dolaştığınız sitelerin görselleri ve metinleri gibi pek çok gereksiz içerik telefonunuzdan temizlemediğiniz takdirde ana hafızaya kayıt edilir. Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi zamanla temizlenmediği taktirde bu gereksiz içerikler hafızayı doldurarak yeni yüklemeler yapmanızı engeller.

  Bu Hatanın Çözümü Nedir?

  Aslında hatanın çözümü çok basit. Tıpkı bilgisayarınızda olduğu gibi gereksiz verilerle dolan hafızayı nasıl yardımcı temizleme uygulamaları ile temizliyorsanız aynı şekilde android cihazınızı da bu uygulamalar sayesinde sık sık temizleyerek gereksiz yer kaplayan verilerden kurtulabilirsiniz. Bunun için bilgisayarda da pek çok kişinin sıkça kullandığı temizleme programlarından CCleaner yazılımını indirmeniz yeterli. Android marketinizden Ccleaner ismi ile aratarak bu yararlı uygulamayı indirebileceğiniz gibi şuradan da indirmeniz mümkün.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder