Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  19 Eki 2014

  Sokak Dansçısı ile Bir Genç Dans Savaşına Girerse!


  Hep yakındığım ve üzüldüğüm bir konu olmuştur yetenekli insanların sokakta harcandığını görmek. O kadar çaresiz kişiler var ki çok yetenekli olmalarına rağmen elinden tutan biri olmadığı için sokakta kendi başına yaşam mücadelesi vermek zorunda kalan. Evet yeteneklerin ve becerilen para etmediği bir dünyada yaşıyoruz. Kolay yoldan hile ve dümenle köşeyi dönenlerin imparatorluk kurduğu şu dünyada böyle yeteneklerin yaşam mücadelesi vererek sokakta para kazanma çabası beni üzüyor.

  Sanırım konuyu biraz dağıttım ama yeri gelmişken bu sokak sanatı yapan insanlar hakkında bir kaç görüş belirtmek istedim. Videoya gelecek olursak, dansa meraklı ve bu alanda kendini geliştirmeye çalışan bir gencin, dans yeteneği sayesinde sokakta para kazanmaya çalışan bir sokak sanatçısına kafa tutuşunu izliyoruz. Her ne kadar gencin istekli ve azimli olduğu videodan da anlaşılsa da sokak sanatçısı finalde arkadaşa sınırını çizmiş bence :)

  Şu bir gerçek ki azim ve istek tek başına yeterli olmuyor. Bir insanın doğuştan gelen yeteneği geliştirildiği taktirde harika şeyler çıkabiliyor ortaya. Zaten bu yüzden her daim yeteneğinizin olduğu alanda kendinizi geliştirin diye tembihlerler hep.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder