Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  23 Eki 2015

  Matematik Sorularını Çözen Program


  Teknoloji güzel şey arkadaş. Ne çekmiştik şu kaybolan cevap anahtarlarından? Çözemediğimiz ya da çözdüğümüz halde yanlış cevap bulduğumuz soruların gidişatını öğrenmek biz de isterdik. Ama böyle bir imkanımız vardı da biz mi kullanmadık? Derste çözülen basit bir sorunun test kitabında on misli zorlarını görünce matematiğe küsmüş bir insandım. Hoca derste bir kaç kıytırık soru çözünce bütün konuyu anladık sanardık. Bir bilinmeyenli denklem çözmeyi öğrenip sınavda on bilinmeyenli denklem çözmesi istenen öğren gibiydik adeta.

  Neyse ki bu makalemde tanıtacağım mucizevi telefon uygulaması sayesinde yeni nesillerin çok şanslı olduklarını müjdeleyebilirim. Bu kadar gerekli bir uygulamanın geliştirilmesi neden bu kadar uzun zaman aldı bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum ki artık kopyacı öğrenciler için telefon bulunmaz bir yardımdı unsur olacak :) PhotoMath isimli telefon uygulaması sayesinde uygulama üzerinden fotoğrafını çekeceğiniz tüm matematik sorularınızın çözümünü görebileceksiniz.

  Ancak benim ve benim gibi pek çok matematik sorunlusu insan için bulunmaz bir nimet olacak bu uygulama sadece Apple IOS ve Windows işletim sistemli telefonlarda çalışmakta. Dünya çapında en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemi olan Android'e uyumsuz olması belki de bu harika uygulamanın en büyük eksiği diyebilirim. Ancak yine de böyle bir işleve yarayan uygulamayı öpüp alnımıza koymamız gerekir. Zira soru çözen her şey öğrenci milletinin velinimetidir :)
  Uygulamayı indirmek için photomath.net adresini ziyaret edin.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder