Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  2 Eki 2014

  Evsizleri Küçük Sürprizlerle Sevindirmek!  Artık böyle anlamlı ve insanlara çok önemli dersler veren video çeken kişiler kalmadı sanıyordum zira saçma sapan kamera şakalarından insanların tepkilerini ölçmeye kalkan ya da güldürme amacı taşıyan gereksiz videolar görmekten sıkılmıştım. Topluma zerre kadar yararı olmayan bazı insanların çeşitli alaycı videolar çekerek insanları rencide ettiği, eline mikrofon alanın sokak röportajı yaptığı ve insanların konuşma şekilleriyle alay ettiği paylaşımları son zamanlarda çok gördük ama şu videoyu izlediğinizde aslında Youtube ve benzeri sosyal medyanın ne kadar güzel bir amaçla kullanılabileceğini anlıyor insan.

  Konumuza dönecek olursak Sözler Köşkü isimli bir derneğin çekmiş olduğu videoda sokakta durumu pek de iç açıcı olmadığı anlaşılan fakir ve evsiz insanları küçük hediyelerle sevindirmeye çalışılmış. Tabi ki bunda da başarılı olunmuş. Zira bu insanlara bırakın hediye verilmesini kendilerini önemsendiğini görmek bile onların tebessümüne yetecektir. Ama ülkemiz başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde düşkün insanlar hor görülüyor, bir dilenci muamelesiyle karşılaşıyor, hatta kimi zaman topluma açık alanlardan bile kovuluyorlar.

  İnsanlığın hala yaşam mücadelesi verdiği şu garip dünyada egosunu şişirmekten başka amaçlar için de video çekenleri görmek gerçekten güzel. Yapılan bir hayrın neden videosu çekiliyor diyenler olabilir. Evet yapılan en güzel hayır gizli olandır ama son zamanlarda bu video paylaşımı olayı o denli rayından çıktı ki onların arasında böyle güzel bir videoyla karşılaşınca insanlığımızı anlıyoruz. Bir silkinip biz nereye gidiyoruz, neye hizmet ediyoruz deme şansını buluyoruz. Sosyal toplumun yararına olan bu tarz videolar ne kadar çok çekilirse insanların kendilerine gelmesi de o derece fazla olacaktır kanaatindeyim.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder