Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  31 Eki 2014

  Batı'nın Üvey Evladı Türkiye  Sadece yerel medyaya bağlı kalmak istemeyen biriyimdir. Bu yüzden çok sık olmamakla birlikte yurt dışı yayın yapan haber servislerinin sitelerine girer ve Türkiye ile bölgemiz hakkındaki haberleri takip ederim. Yine rutin bir şekilde bazı yabancı haber servislerinde gezinirken şu meşhur IŞID ve PYD savaşı konusunda başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarının yayınlandığı habere gözüm takıldı.

  Zaten ülkemizdeki kaynaklarda da daha önce yayınlanmış bir haber olduğu için direkt yorumları okumaya giriştim. Asıl merak ettiğim ülke dışındaki insanların bu konu hakkında neler düşündüğü ve hissettikleriydi. Daha okumaya başlar başlamaz ilk okuduğum yorum Türkiye'nin IŞID'e yardım ettiği ve bölgedeki Kürtlere soykırım uyguladığını iddialarını içeriyordu. Beynimden vurulmuşa döndüm.

  Kürt soykırımı? Ermenilerin 1. Dünya savaşında yaptığı katliamlara rağmen bizim soykırımcı olarak gösterilmemiz yetmiyormuş gibi yeni bir rezil yafta ile karşılaşmak içimi cidden acıtmıştı. Onca sene PKK denilen rezil bir terör örgütüne bir sürü vatan evladını şehit etmiş bir ülkeyken böyle bir iddia ile karşılaşmak hiç de adil değildi.

  Aslında sadece bununla yetinseler içim çok yanmazdı. Nasılsa o yafta bir kere vurulmuştu batı tarafından alnımıza. Soykırımcı bir ülkeydik onların kafasında. Ancak bazıları için bu da yeterli değildi anlaşılan. Haberin yorumlarına akıtmışlardı adeta akıllarındaki tüm zehirli düşüncelerini. Kimi tek bir İslam devleti olmayı hedefleyerek dünyaya savaş açacağımızı iddia ediyor, kimisi de bölgesindeki terör örgütlerini çıkarlarımız uğruna desteklediğimizi söylüyordu. Ne tezat! Yıllardır içimizdeki hainleri her türlü cephane ve ekonomik yardımı ile donatan onlar değildi sanki?

  İnanın dostlar çok aradım ülkemiz hakkında iyi şeyler konuşulan bir yorum okumayı. Ancak her yorum ayrı bir Batı kafasının kirli düşüncelerini içeren zehirdi sanki. Anlayacağınız o ki istediğiniz kadar Nato isminde Batı ülkelerinin çıkarlarına çalışan bir askeri örgütün müttefiki olun, istediğiniz kadar biz Avrupa ülkesiyiz diyerek AB üyeliği için yırtının onların gözünde Ortadoğu'nun gelişmemiş, sefil ülkeleri grubunda olacaksınız. Yeriniz asla onların yanı değil, her zaman karşısı olacak, size karşı her daim düşman gözüyle bakılacaktır.

  Biz Avrupalı olmak uğruna Asya'yı küstürmüş, ancak Avrupalı olamadığımız gibi Asyalı da kalamamış, dünyanın her ülkesi tarafından hakir görülen bir toplumuz. Aslında kimseye yaranma ya da kendimizi sevdirme derdinde olmamız gerekmiyor. Sadece dışarıdan bakıldığında ne kadar sevilmeyen bir ülke olduğumuzu ve ne yaparsak yapalım, sevilmeyen bir ülke olarak kalacağımızı belirtmek için bu yazımı kaleme aldım. Batı'nın ısrarla dışladığı, Asya'nın da çok uzun süre önce unuttuğu bir ülkenin insanları olarak neden bir yerlere bağlanma derdine düşüyoruz ki? Bir yere ait olmak istiyorsanız bu topraklara ait olun. Anadolu'ya ait olun ki aidiyet duyduğunuz bu topraklar size bereketli gönlünü açmaktan asla bıkmayacaktır.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder