Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 Eki 2014

  Ay'a Gerçekten Gidildi mi?  Yıllardır bu sorunun cevabını arayan ve Ay'a gidilmesi olayının bir düzmece olduğunu söyleyen bir takım insanlar var. Baştan söylemeliyim ki bu insanların ortaya attığı iddialar olan Ay yörüngesinde yer çekimsiz ortamda bayrağın nasıl dalgalandığı ya da gölge boylarının neden birbirinden faklılık gösterdiği gibi bir takım bilimsel açıklama isteyen soruları hiç aklımın ucuna dahi getirmedim. Neden böyle bir şey yapmadığıma gelirsek. Çok yabancı bir dünyaya bir takım insanlar iniş yaptığını söylüyor. Ve bize tamamen yabancı olan bu yeni gidilen yerde dünyadaki bilgilerimizle bir takım sorular yöneltmek ne kadar doğrudur?

  Herkes bilimin ucunun olmayan bir dal olduğunu söyler. Peki neden bu yeni dünyayı dünyadaki olaylardan yola çıkarak sorgulama gereği duyarız? Dünyada yer çekimi olduğunu ve Ay'da olmadığını söyleriz. Bundan yola çıkarak Dünyada yer çekimsiz ortamlar oluşturarak Ay'da çekilen videoları eleştirebiliriz. Peki Dünya üzerinde yer çekimsiz bir ortam ile Ay yüzeyinde gerçekte var olan yer çekimsiz ortam kıyaslanabilecek denklikte mi? Biri gezegen, diğeri uydu. Madem bilim ucu açık ve sürekli yenilenebilen bir dal ise neden Ay'da yaşanan yeni gelişmeleri eski dünya tecrübelerimizle sorguluyoruz? Yani demem o ki neden bir takım yeni bulguları kabullenmekte inat ediyoruz?

  Yukarıdaki video bilimin keşfettiği yenilikleri ısrarla inkar etme eğiliminde olan ve bilimsel sorular ışığında ısrarla Ay'a ayak basılmasının bir yalandan ibaret olduğunu söyleyenler için yeterince detaylı cevaplar içeriyor. Bu bulgulara inanıp inanmamak tabi ki herkesin kendi bileceği iş ama gerçek şu ki aksi ispat edilene kadar bir bilgi ve bulgu bilim için geçerliliğini sürdürmeye devam edecektir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder