Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  23 Eki 2014

  Amerikan Polisinin İslam Alerjisi!  Yukarıda izlediğiniz ya da izleyeceğiniz videoda görüldüğü üzere normal giyimli iki insan kavga ederek polisin önünden geçerken herhangi bir müdahaleye maruz kalmıyor ama aynı kişiler Müslüman ülkelere özgü giysilerle polisin önünden geçince anında müdahaleye maruz kalıyor. Sosyal deney amaçlı çekilen bu video ABD'nin polisinin ne kadar iki yüzlü bir hizmet verdiğini tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

  Ne güzel dünya değil mi? Bize yıllardır demokrasinin beşiği olduklarını söyleyerek hava atan ülkenin polisi her etnik kökenden insana ayrı muamele yapıyor. Sanırım onlara göre demokrasiye adımın ilk şartı da bu olsa gerek. Bu ülkede Müslümansan potansiyel terör örgütü mensubu olma olasılığın %99.9 iken, Müslüman olmayan ABD vatandaşıysan bir suça karışsan dahi tutuklanmama lüksüne sahipsin.

  Adaletini sevdiğim dünyasında ancak böyle adaletiyle(!) örnek olabilecek bir ülke süper güç olabilirdi zaten. Her konuda Türkiye'yi Kürt vatandaşları üzerinden sıkıştırarak ırkçılıkla suçlayan bir ülkenin adaleti sağlamakla görevli bir birimi bile bu tarz rezil ve ırkçı bir davranış sergilemesi gerçekten hem ironik hem de üstünde düşünülmesi gereken bir konu. Benim fazla bir şey söylememe gerek yok aslında video tüm gerçeği ve rezilliği yeterince ortaya koyuyor.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder