Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  26 Eki 2014

  1 Milyon Dolarlık Reklam Teklifini Reddeden Genç


  Videoda çocukluktan popüler olma aşamasına kadar bahsetmiş siz hemen sonuca gelmek istiyorsanı 3. dakikadan itibaren izleyebilirisniz.
  Yanlış duymadınız! Amerika'da sosyal video paylaşım ağlarından Vine aracılığı ile meşhur olmuş bir genç kendisine bir marka tarafından yapılan 1 milyon dolarlık teklifi reddediyor. Üstelik bununla da yetinmeyip videoya alıp yine hesabından paylaşarak dalga geçiyor. İsmini de "Benim ilk milyon dolarım." olarak koyuyor. Bir video sitesinden ne kadar popüler olunabilecekse o kadar olmayı başarabilen bir kişi olan bu genç, bu popülerliğini kullanmak isteyen bir markaya izin vermiyor.

  Aslında bu videodan almamız gereken bir ders var. Herkes bu arkadaşın aptallık yaptığını düşünebilir ama gerçek şu ki kendi çabaları ile popüler olmayı başaran ve isim yapan bir kişi olmuş, bu aşamaya kadar hiçbir markadan yardım almamış bir insan popülerliği yakaladıktan sonra neden sponsora ihtiyacı olsun? Genç 1 milyon doları reddederek sadece onun popülerliğinden faydalanmak isteyen markalara ders vermekle kalmadı, onlara ihtiyacı olmadığını da göstermiş oldu. Kendisini bu asil davranışından dolayı gönülden tebrik ediyorum...

  1 yorum: