Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 Eyl 2014

  TTNET'ten Kurtulmak için Geçerli 10 Sebep  Normalde öyle çok ahım şahım hıza sahip bir internet meraklısı değilimdir. Bloguma ve bazı sitelere girip oyun oynamama yetecek kadar olsun yeter görüşüne sahibimdir. Ama gelin görün ki ülkemizdeki tekel konumundaki TTNET benim gibi çok büyük istekleri olmayan bir müşterisini bile kolayca canından bezdirebiliyor. Daha önce uygun fiyatlı kampanyasına dahil olabilmek için iki yıllık sözleşme imzalamamış olsam bir dakika bile vakit kaybetmeden Superonline'a geçerdim ama zamanında yaptık bir hata işte. Ben hata yaptım başkaları yapmasın. Hala imkanınız varsa yol yakınken kendinize adam gibi bir internet sağlayıcı seçin. Peki neden bu uyarıyı yapıyorum? Gelin beraber görelim TTNET'ten vazgeçmeniz için geçerli sebepleri:

  1. Yerli yersiz çalışmaları sayesinde haftada 1-2 gün mutlaka internetiniz kesilebilir ve bu kesinti 1 saate kadar sürebilir.
  2. Her verilmeyen hizmeti için sizden para sızdırmaya çalışan TTNET bu kesintiler için müşterilerine bir indirim uygulama zahmetine dahi girmez. Sen verdiğin yarım yamalak hizmetinin kuruşu kuruşuna karşılığını alırken, ben hizmet almadığım saatler için neden para ödüyorum?
  3. Sınırsız internet adı altında size kakaladıkları paketin normalde belli bir kotası var ve kotanızın dolmasından sonra hızınızı düşmesine tanık olabilirsiniz. Dolayısıyla sadece adı sınırsız olan bir internet tarifesi ile müşteriyi kandırma çabasına girmekteler.
  4. 8 Mbit hıza sahip olduğunu iddia ettikleri internetinizin indirme hızı maksimım 1 Mbit olacaktır. Oysa dünyanın bizim seviyemizdeki ülkelerinde taahhüt edilen hız olduğu gibi müşteriye yansımaktadır.
  5. İnternetiniz en önemli işin üstündeyken ne bir uyarı ne de bir bildirim yapılmadan kesilebilir bu yüzden sürekli tedirgin oturursunuz bilgisayar başına. Oysa canı istediğinde her bilgisayara kota uyarıları koyabilen TTNET ufak bir kesinti uyarısını koymayı aklına dahi getirmez.
  6. Şurada anlattığım gibi internette gezinirken istediğiniz site yerine sizi kendi belirlediği reklam sayfalarını sürükleme alışkanlığı da elde ettiler son günlerde.
  7. Yandex gibi insanların bilgisayarına çeşitli programlar aracılığı ile bir virüs gibi sızan ve otomatik anasayfayı değiştirerek bazı kendi programlarını size sormadan sisteminize kuran bir firmayla anlaşarak internet kesintiniz gittiği anda size bu virüsvari siteyi tavsiye edebileceklerdir.
  8. Türkiye'nin her ilinde ve ilçesinde farklı bir hıza sahip olan TTNET kullanıcısıysanız fark edeceksiniz ki bir kaç mahalle ötedeki arkadaşınız bile sizinle aynı paketi kullanmasına rağmen sizden daha hızlı internete girebilir. Kütahya'da okuduğum zamanlarda oradaki öğrenci evimdeki saniyelik indirme hızım 900 kb iken Antalya'da bu hız 300 kb'a kadar düşüyordu. Burada bir adaletsizlik olduğu aşikar. Aynı para alınıyor, aynı paket hizmeti veriliyor ama hız herkese farklı.
  9. Sizi yeni bir kampanyaları olduğu için sürekli ev ya da cep telefonunuzdan rahatsız edebilirler ve sonunda lanet ederek geçtiğiniz bu kampanyalı paket karşılığında 2 sene de taahhüt isterler. Bu sayede başka bir internet sağlayıcısı ile anlaşmayı bırakın yan gözle bile bakamazsınız. Zira her kampanyasına taahhür isteyen TTNET olacak zorba firma, yasal boşlukları kullanarak müşteriyi elinde tutmayı çok iyi başarmaktadır.
  10. Evinize internet bağlatmak istediğinizde sizden telefon hattı çekmenizi ve bunun için de abonman ödemeniz gerektiğini söyleyeceklerdir. Ev telefonu olmadan internet kullanmak isterseniz de yine normalden pahalı olan farklı bir paketi tavsiye edeceklerdir. Ben her halukarda 10-15 lira ödeyeceksem eve telefon hattı çekip abonman ödemişim ya da bir pakete normalden fazla para vermişim ne değişiyor? Ha haklarını yememek lazım ben geçende kıyaslama yaptım hat çektrmek yerine Yalın internet adını verdikleri ev telefonu gerektirmeyen paketi seçerseniz 5 liracık bir avantajınız oluyor :)
  Tüm bunlar benim ve tanıdığım pek çok kişinin başına gelmiş ve sizin de müşterisi olmanız halinde başınıza gelebilecek olan durumlardır. Şayet bir hata yapar da TTNET müşterisi olursanız bütün bunları göze almış olursunuz. Üstüne 2 sene de taahhüt imzalar internet sağlayıcınızı değiştiremez hale gelirsiniz. Karar sizin. 

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder